Gdy premier się spieszy...

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Sulikowski
Bartosz Wacławski

Gdy premier się spieszy...

Bartosz Wacławski

Komentarz redaktora Bartosza Wacławskiego.

Żyjemy tym wypadkiem od kilku dni. Pani premier leczona jest w szpitalu. Podobnie jak jej ochroniarze. To efekt kolizji do jakiej doszło w Oświęcimiu.

Auto z Beatą Szydło zderzyło się z seicento 21-letniego Sebastiana, a potem wylądowało na drzewie. Teraz wszyscy dyskutują, które auta miały włączone koguty, w jakiej odległości od siebie jechały, czy Sebastian mógł ich nie widzieć i nie słyszeć. Odpowiedzi na te pytania pewnie będą istotne przy wydawaniu wyroku na młodego kierowcę.

Mnie jednak ciekawi inna sprawa. Dlaczego kolumna z panią premią w ogóle jechała na sygnale, dlaczego wyprzedzała lewym pasem inne auta. Oczywiście wiem, że takie auta są uprzywilejowane, ale nie rozumiem dlaczego. Bo gdy gna karetka na sygnale, to nie mam wątpliwości, że akurat od tego jak szybko przejedzie zależy czyjeś życie. A szybko przejeżdżająca pani premier oznacza kłopoty. Dziś wiemy, że najbardziej dla siebie. I Sebastiana.

Bartosz Wacławski

W "Porannym" pracuję od maja 2001 roku. Przez te wszystkie lata byłem reporterem, redaktorem terenowych tygodników, wydawcą, sekretarzem redakcji... Poznałem zawód z każdej strony. Uwielbiam opowiadać pozytywne historie, opisywać dobrych ludzi, szukać fajnych pozytywnych relacji. Fascynuje mnie też polityka. Niestety - mam coraz częstsze przekonanie - rzadko ma pozytywny wpływ na nas, zwykłych obywateli.

Jestem dziennikarzem odkąd pamiętam. Zacząłem jeszcze w szkole średniej od stażu w Radiu Białystok. Tam zdobywałem pierwsze szlify. I spotkałem najważniejszych zawodowych mentorów. W międzyczasie w Białymstoku powstała telewizja. Wtedy nazywała się po prostu Telewizja Białystok. Zaczynałem tam jako dziennikarz, potem pełniłem funkcje i producenta, i prowadzącego, i wydawcy programu informacyjnego.

Dziś współtworzę najfajniejsze portale w regionie: poranny.pl i wspolczesna.pl.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.