Gdzie kupić najtańsze masło? Ceny w łódzkich sklepach

Czytaj dalej
Magda Jach

Gdzie kupić najtańsze masło? Ceny w łódzkich sklepach

Magda Jach

Ceny masła poszły drastycznie w górę. W wielu sklepach 200-gramowa kostka zawierająca 82 proc. tłuszczu kosztuje już ponad 6 zł!

Oto najtańsze (5,69 zł ) masło 200 g, jakie wczoraj widzieliśmy w Auchan w Łodzi. Najtańsze (5,85 zł) i najdroższe (9,15 zł) masło 200 g w Centralu.
Postanowiliśmy więc sprawdzić, gdzie kupimy masło taniej. Sprawa wcale nie była prosta. Ale udało się nam trafić na masło, za które zapłacimy poniżej 5 złotych. Warunek: trzeba trafić na atrakcyjną promocję.

Ucieszyliśmy się na widok ceny 3,49 zł za masło śmietankowe. Jednak to masło o zawartości trzech czwartych procent tłuszczu i wadze 170 g. 4,69 zł to cena w Tesco za masło ekstra.

Jednak i tu musimy zaznaczyć, że opakowanie zawierało tylko 170 g produktu. 4,99 zł za masło ekstra osełkowe Łaciate 200 g - to cena obowiązująca w Lidlu.

- To masło jest aktualnie w promocji - zaznacza Aleksandra Robaszkiewicz, PR manager Lidl Polska. - Cena masła w naszych sklepach jest zależna od bardzo wielu czynników i obecnej sytuacji rynkowej. Staramy się jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i dostarczać produkty wysokiej jakości i w atrakcyjnych cenach. Poza tym dostępne są także naszej marki własnej Pilos: masło ekstra za 5,79 zł/200 g, masło ekstra osełkowe za 7,99 zł/300 g oraz za 9,99 zł/375 g.

- U nas najtańsze w tej chwili jest masło z Kraszewa 200 g za 5,85 zł i to też jest cena promocyjna - mówi Irena Kraj, kierowniczka delikatesów w Centralu. - W regularnej kosztowałoby ponad 6 zł. Tak będzie z masłem z Wrześni, jakie przyjęliśmy właśnie w dostawie - na półce zostanie wyłożone po 6,95 zł za kostkę 200 g. Niestety producenci wciąż podwyższają nam ceny zakupu.

Stosunkowo niedrogie Masło Polskie Mlekovita, na które w hipermarketach trafić można w promocji nawet od 4,69 do 5,29 zł (np. w E.Leclerc, Biedronce, Netto), jest tu już po 6,30 zł. Na półkach w Auchan najtańsze wczoraj było masło Ekstra Lumiko i masło Ekstra Wiejskie Jana w cenie 5,69 zł/200 g.

Szacuje się, że masło w ostatnim półroczu zdrożało o ok. 30 proc. Analitycy rynku zwracają uwagę, że rośnie popyt na zdrowe produkty, więc producenci wykorzystują to i windują ceny.

Magda Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.