Głogów: Galeria Glogovia otworzy drzwi już w połowie marca!

Czytaj dalej
Fot. Wizualizacja Saller
Grażyna Szyszka

Głogów: Galeria Glogovia otworzy drzwi już w połowie marca!

Grażyna Szyszka

Zapowiadano, że nowa galeria handlowa przy ul. Piłsudskiego zostanie otwarta tuż przed świętami wielkanocnymi. I tak też się stanie. Wiadomo, że gwiazdą otwarcia będzie Krzysztof Ibisz.

To już pewne! Pierwsza w mieście galeria handlowa wybudowana przez Grupę Saller, otworzy drzwi dla klientów w połowie marca! Otwarcie potrwa w sumie trzy dni. W czwartek, 17 marca odbędzie się impreza zamknięta dla sporego grona zaproszonych gości, natomiast w piątek i sobotę (18 i 19 marca), galeria zaprasza na otwarcie swoich klientów.

Według zapowiedzi inwestora trzydniowa impreza ma być sporym, pełnym niespodzianek wydarzeniem w mieście, a od początku do końca poprowadzi ją Krzysztof Ibisz. W Glogovii koncerty da również uzdolniona Polka Agnes Violin, znana z ekspresyjnej gry muzyki pop na elektrycznych skrzypcach.

- Planujemy bardzo dużo atrakcji dla dzieci, gadżetów, występów kuglarzy i pokazy cyrkowe – mówi Aneta Majczyk, menager obiektu.

– Na pewno hitem naszej galerii będzie to, że klienci będą mogli chodzić po naszym obiekcie z pieskami na smyczy czy kotami. Co prawda nie od pierwszych dni działalności, ponieważ musimy przygotować regulamin, ale już wkrótce po otwarciu zapraszamy klientów ze swoimi pupilami.

W galerii będzie działało pięciosalowe kino Cinema 3D, jedno z najnowocześniejszych tego typu multikin w Polsce.

Galerię Glogovia zbudowano przy ulicy Piłsudskiego na terenie gminy wiejskiej Głogów. W tej chwili wewnątrz budynku trwają prace wykończeniowe. Zewnętrzna infrastruktura, w tym parking dla klientów na 650 samochodów, jest już gotowa. Według zapewnień inwestora dojazd do galerii jest tak wykonany, by był jak najbardziej dogodny dla klientów.

W galerii zajętych jest obecnie 80 proc. powierzchni handlowej

Wśród najemców są znane i chętnie odwiedzane przez klientów sieciówki: Reserved, Cropp, House, Sinsay, Rossmann, C&A, Martes Sport, Ziko, Seastar Blu, Briju, Pepco, Giacomo Conti, Nouveau, 4F, CCC, Deichmann, Diverse, Esoiq, Orsay, Planet Tours. Ze spożywczej branży swój sklep ma mieć Piotr i Paweł. Będą też między innymi, apteka, sklep z biżuterią Apart, punkt Orange, Gold Kebab oraz pierwszy w historii miasta Empik.

– Ale to z pewnością nie jest jeszcze pełna lista najemców, ponieważ kolejne umowy są w trakcie finalizacji – informuje Aneta Goryś z centrum zarządzania inwestora.

Pierwsza galeria handlowa powstała przy ul. Piłsudskiego, w pobliżu marketu Tesco na os. Kopernika.
Wizualizacja Saller Pierwsza galeria handlowa powstała przy ul. Piłsudskiego, w pobliżu marketu Tesco na os. Kopernika.

Niestety, nie wszystkie sklepy ruszą od 17 marca. Część z nich nie zdąży ukończyć adaptacji swoich lokali.

Za to dobrą wiadomość mamy dla miłośników seansów filmowych, ponieważ w galerii będzie działało pięciosalowe kino Cinema 3D, jedno z najnowocześniejszych tego typu multikin w Polsce. W kinowym multipleksie pracę znajdzie ok. 25 osób.

– Finalizujemy już rekrutację kadry menadżerskiej kina, która prowadzona jest od kilku tygodni – mówi Bogusław Doroszko, dyrektor operacyjny w Cinema 3D SA. – Wyłoniona grupa przejdzie szkolenie w jednym z naszych multipleksów. W lutym rozpocznie się rekrutacja na stanowiska obsługi kina. Ogłoszenia w sprawie naboru można znaleźć na portalu pracuj.pl.

Grażyna Szyszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.