Gmina Drzewica [VIDEO]

Gmina Drzewica [VIDEO] Fot. Jakub

Gmina i Miasto Drzewica to pierwsza w Województwie Łódzkiem i jedna z pierwszych w Polsce gmina, w 100% skanalizowana już od 2008 roku.

Dzięki tym działaniom Wojewoda Łódzki swoim rozporządzeniem wyznaczył aglomerację Drzewica. To rozporządzenie i szereg działań samorządu na rzecz mieszkańców jak również środowiska to potwierdzenie dbałości o komfort i satysfakcję z życia na terenie naszej gminy.

Podjęta przez Radę Gminy i Miasta Strategia Rozwoju obejmująca lata 2015-2022 jest dokumentem poprzedzającym podejmowanie działań, do których należą przede wszystkim stworzenie mieszkańcom warunków dla wysokiego poziomu życia poprzez wzmocnienie ochrony zdrowia, bezpieczeństwa publicznego i socjalnego jak również dbałość o wsparcie dla przedsiębiorczości oraz zachowanie i ochrona środowiska przyrodniczego.

W bieżącym roku uzyskaliśmy dofinansowanie z budżetu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi instalację kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych w Ginie Drzewica. Dofinansowanie przekraczające 6 milionów złotych stanowi wsparcie dla kierunku związanego z promowaniem odnawialnych źródeł energii w naszej gminie.

Kolektory słoneczne znajdują się również na budynku Urzędu Gminy i Miasta, dając przykład wykorzystania ekologicznych źródeł pozyskiwania energii. Od 2016 funkcjonuje w Drzewicy Budżet Obywatelski. Wychodząc naprzeciw pomysłów mieszkańców pomagamy w realizacji tych, które cieszą się największych zainteresowaniem społecznym podczas głosowania.

Chlubą Drzewicy jest tor kajakowy. To kuźnia młodych talentów. Jest to najnowocześniejszy i jedyny tego typu obiekt w Europie zlokalizowany na terenach nizinnych, drugi po krakowskim sztuczny tor w Polsce. Na nowoczesnym obiekcie sportowym trenują nie tylko zawodnicy, ale także amatorzy sportów wodnych. Kajakarstwo Górskie w Drzewicy ma już blisko 40-letnią tradycję.

Stąd pochodzą mistrzowie Europy, Świata czy medaliści olimpijscy. Rozbudowana infrastruktura Ośrodka Sportu i Rekreacji położonego nad Zalewem Drzewickim o powierzchni 80 ha stanowi lokalne centrum sportów wodnych. Wyciąg do uprawiania wakeboarding’u, wypożyczalnia sprzętu wodnego, punkty gastronomiczne czy spływy kajakowe Drzewiczką, malowniczo położoną w otulinie Spalskiego Parku Krajobrazowego to tylko niektóre atrakcje z letniej oferty turystycznej.

Centralne położenie gminy na mapie Polski, na styku trzech województw: Łódzkiego, Mazowieckiego oraz Świętokrzyskiego, stanowi idealną pozycję na weekendowy wypoczynek nie tylko dla mieszkańców regionu łódzkiego. Drzewica to równie zabytki, m.in. Kościół Parafialny ufundowany w 1315 rok oraz ruiny gotycko - renesansowego zamku, będące najlepiej zachowaną rezydencja z 1 poł. XVI wieku w Polsce!

Prężnie działające Regionalne Centrum Kultury to z kolei miejsce gdzie bije kulturalne serce nie tylko Gminy Drzewica. Poprzez swoją kompleksowa i wciąż rozwijającą się ofertę turystyczną Drzewica, stanowi idealne miejsce dla turystów szukających zarówno przygody z adrenaliną jak i spokojnego wypoczynku z rodziną.

Urząd Gminy i Miasta Drzewica
ul. Stanisława Staszica 22, 26-340 Drzewica
tel. 48 375 60 91, fax. 48 375 66 41
email: [email protected]
www.drzewica.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.