Gmina Poddębice [VIDEO]

Gmina Poddębice [VIDEO]

Gmina przyjazna turystom

Ogród Zmysłów w Poddębicach powstał na bazie zrewitalizowanego parku. Ma powierzchnię blisko 4 ha i podzielony jest na strefy odpowiadające zmysłom: wzroku, słuchu, węchu, dotyku, równowagi. Zaaranżowany tak, by przebywanie w nim pozwalało na odprężenie oraz relaks, a jednocześnie pobudzało zmysły i stanowiło formę terapii.

Na terenie parku znajduje się odnowiony zabytkowy pałac – perła renesansu, laureat konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany 2016”.

Pijalnia Wód Termalnych w Poddębicach powstała na bazie kościoła ewangelicko-augsburskiego, znajdującego się na terenie zrewitalizowanego parku.

Poddębicka woda termalna ma 27 tysięcy lat i wydobywana jest z głębokości 2101 metrów. Szczególnym jej walorem jest wysoka temperatura: 71ºC w miejscu ujęcia oraz pierwotna czystość pod względem chemicznym i mikrobiologicznym. Woda ma charakter wodorowęglanowo-sodowo-wapniowy. Jest hipertermalna i niskozasolona. Z dobrodziejstw poddębickiej wody termalnej może korzystać każdy, bez względu na wiek. Wstęp do Pijalni Wód Termalnych w Poddębicach jest bezpłatny.

Baseny termalne w Poddębicach działają w okresie letnim. Rocznie odwiedza je kilkadziesiąt tysięcy turystów. Do dyspozycji są trzy niecki basenowe z temperaturą wody do 35˚C. Powierzchnia lustra wody to blisko 900 m2. Woda termalna, która zasila poddębickie baseny jest wolna od zanieczyszczeń i niefiltrowana, tak by zachować jej naturalny charakter. Kąpieli może zażywać każdy bez względu na wiek. Szczególnie polecana jest osobom ze schorzeniami układu ruchu. Na terenie obiektu znajdują się również m.in. boisko do piłki plażowej oraz plac zabaw dla dzieci.

Zoo Safari Borysew
to niezwykłe miejsce w centralnej Polsce, gdzie na 26 hektarach żyje 600 zwierząt reprezentujących 90 gatunków.

Jest to prywatny Ogród Zoologiczny, charakteryzujący się hodowlą wielu gatunków białych zwierząt. Bardzo dobre warunki bytowe i odpowiedni dobór genetyczny zwierząt przyczynił się do ogromnego sukcesu, jakim jest 15% wzrost populacji białych tygrysów bengalskich i białych lwów na świecie.

Wyjątkowa aranżacja przestrzeni, niezapomniane atrakcje, bliskość natury to powody, dla których Zoo Safari stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce. Dysponuje też szerokim wachlarzem atrakcji dodatkowych, zarówno dla grup zorganizowanych, jak i gości indywidualnych.

Ogród Zoologiczny powstał z pasji oraz miłości do zwierząt. Przestronne wybiegi, a także troskliwa opieka sprawiają, że zwierzęta czują się tu dobrze co stwarza im sprzyjające warunki do rozmnażania.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.