Gmina Szczerców [VIDEO]

Gmina Szczerców [VIDEO]                                           Fot. Jakub

Położona jest w południowozachodniej części województwa łódzkiego, w powiecie bełchatowskim.

Liczy aktualnie ok. 8030 mieszkańców. Jej stolicą a zarazem głównym ośrodkiem koncentracji handlu i usług jest miejscowość Szczerców położona nad rzeką Widawką.

Szczerców kojarzony jest przede wszystkim z przemysłem wydobywczym. To zasługa Kopalni Węgla Brunatnego „Bełchatów”, która w 2002 roku na terenie Gminy rozpoczęła eksploatację złóż „brunatnego złota”.

Gmina Szczerców to jednocześnie miejsce niezwykle atrakcyjne przyrodniczo. Liczne zbiorniki wodne i piękne tereny leśne, jak na przykład uroczysko „Święte Ługi”, sprzyjają uprawianiu sportów wodnych, wędkarstwa, wędrówek pieszych i rowerowych.

Gmina posiada bardzo bogatą infrastrukturę sportowo-rekreacyjną: m.in. nowoczesna sala gimnastyczna przy ul. Piłsudskiego w Szczercowie z pełnowymiarowym boiskiem z trybunami, siłownią, salą fitness i sauną czy zlokalizowany nad rzeką Widawką kompleks sportowo-rekreacyjny z halą sportową i boiskami do gier zespołowych, uzupełniony o ściankę wspinaczkową i malowniczy park z alejami spacerowymi. Na terenie Gminy wybudowano też szereg siłowni na powietrzu.

W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu zlokalizowana jest popularna szczercowska „Wyspa” – miejsce wypoczynku i licznych imprez rozrywkowych, takich jak Dni Gminy Szczerców i Dożynki Gminne czy Noc Świętojańska.

Gmina Szczerców stawia na ekologię – już kolejny rok dofinansowywana jest budowa przydomowych oczyszczalni ścieków. W roku 2017 przeznaczono 1.300.000 zł na dotacje dla mieszkańców na wymianę źródeł ciepła i zakup wraz z montażem odnawialnych źródeł energii (wymiana pieców, budowa instalacji fotowoltaicznych itp.). Te programy będą kontynuowane w następnych latach. A dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej w 2018 r. wybudowanych zostanie ok. 500 instalacji solarnych dla mieszkańców.

Urząd Gminy mieści się w Szczercowie
ul. Piłsudskiego 8,
tel. 44 631-80-50, fax 44 631 80 79
www.szczercow.pl
e-mail: [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.