Andrzej Matys

Gminy zadbają o rozwój turystyki i dziedzictwo

- To są bardzo ważne inwestycje dla zachowania dziedzictwa pogranicza - mówił Adam Hamryszczak z Ministerstwa Rozwoju Fot. Archiwum - To są bardzo ważne inwestycje dla zachowania dziedzictwa pogranicza - mówił Adam Hamryszczak z Ministerstwa Rozwoju
Andrzej Matys

Drohiczyn, Sokółka i Szczuczyn zrealizują projekty transgraniczne, na które dostały ponad 23 mln zł. W środę ich władze podpisały umowy z Ministerstwem Rozwoju.

- Podpisujemy umowy na realizację trzech projektów, istotnych dla trzech gmin. To są bardzo ważne inwestycje, turystycznie i kulturowo, dla zachowania dziedzictwa pogranicza. Pierwsze takie umowy podpisaliśmy przed świętami w Rzeszowie, teraz w Białymstoku, a wkrótce będą także w Lublinie - mówił wiceminister Adam Hamryszczak. - Program będzie więc będzie wdrażany przez kolejne gminy i tym samym poprawi atrakcyjność inwestycyjną Polski Wschodniej.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.