Marta Gawina

Góra saneczkowa w Białymstoku. Góra problemów z górką saneczkową. W tym roku raczej nie powstanie

Górka sanczekowa w tym miejscu marzyła się radnym PO. Na razie nic z tego nie będzie. Fot. Wojciech Wojtkielewicz Górka sanczekowa w tym miejscu marzyła się radnym PO. Na razie nic z tego nie będzie.
Marta Gawina

Miało być szybko i praktycznie bezkosztowo. Nic z tego. Pierwsza miejska górka saneczkowa szybko na Leśnej Dolinie nie powstanie. Pojawiły się problemy budowlane i własnościowe. Jest za to szansa, że w pobliżu powstanie największy plac zabaw.

Miejska górka saneczkowa w pobliżu ulic Bacieczki i Sympatycznej to pomysł radnych PO. Miejsce nie było przypadkowe. W pobliżu powstaje trasa niepodległości. Ziemia z tej inwestycji jest na razie tam składowana. Radni uznali, że miasto mogłoby się dogadać z wykonawcą. Ten mógłby zwieźć więcej ziemi we wskazane miejsce. Zaoszczędziłby na transporcie w bardziej odległe miejsce. A mali białostoczanie i całe rodziny zyskałyby górkę na zimowe zabawy.

W dalszej części artykułu:

 • Jakie są trudnienia z powstaniem górki?
 • Jak będzie wyglądał ten teren po powstaniu inwestycji
Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.