Marzena Sutryk

Gorący dyżur: prezydent Koszalina na linii

Na pytania odpowiadał prezydent Piotr Jedliński; więcej w piątek w tygodniku Głos Koszalina Fot. Radek Koleśnik Na pytania odpowiadał prezydent Piotr Jedliński; więcej w piątek w tygodniku Głos Koszalina
Marzena Sutryk

Wczoraj w redakcji Głosu zorganizowaliśmy dyżur telefoniczny z udziałem prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego

Czytelnik: - Co z terenem po dawnej bazie PKS w rejonie ul. Krakusa i Wandy - Powstańców Wielkopolskich? Miało tam powstać centrum handlowe i nic się nie dzieje.

Prezydent: - To prywatny teren i nie mamy wpływu na to, co się tam dzieje. Zmienił się jego właściciel i nie mamy informacji o tym, jak ten teren zostanie ostatecznie zagospodarowany.

Czytelnik:
- A co z terenami podożynkowymi? Jest na nie jakiś pomysł?

Prezydent:
- Wszystko po kolei. Obecnie zajmujemy się zagospodarowaniem Góry Chełmskiej. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się uzyskać dofinansowanie i zrobimy dojazd na stadion. Uprzedzając pytanie - nie zamierzam sprzedawać tego terenu.

Giełda działa, na bieżąco wykonujemy tam remonty. A obecnie, jak mówiłem, skupiamy się na Górze Chełmskiej.

Czytelnik: - Czy jest możliwość stworzenia u nas miejsca do sportu żużlowego?

Prezydent: - To oznacza ogromne nakłady. Na razie nie, raczej pozostają nam emocje przed telewizorem, a jak powstanie S6, to wtedy dojazd do Gorzowa, gdzie można oglądać ten sport na żywo, będzie z pewnością łatwiejszy, wiec zapewne chętni będą mogli z tego skorzystać.

Czytelniczka: - Dzwonię w sprawie ulicy Zientarskiego. Tam ludzie zrobili sobie deptak, chodzą jak chcą. Jest niebezpiecznie. Jeżdżą też tą ulicą samochody. Jak popada, są ogromne kałuże. Czas to ucywilizować. Przydałby się chodnik i oczywiście porządna ulica.

Prezydent: - Nie mam dla pani dobrej wiadomości. Na razie nie przewidujemy inwestycji na tej ulicy. Nie jesteśmy w stanie wszystkiego zrobić od razu. Najbliższa planowana duża inwestycja w rejonie waszego zamieszkania to przebudowa ul. Piłsudskiego. A jeżeli chodzi o ulicę Zientarskiego - trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Czytelnik: - Dzwonię z ul. Drzymały - co z chodnikiem na tej ulicy?

Prezydent: - Będzie naprawiony. Przypomnę, że w tym roku dodatkowo na chodniki w mieście przeznaczyliśmy ponad dwa miliony złotych.

Czytelnik: - Dzwonię z ul. Irlandzkiej - kiedy tam zostaną położone płyty?

Gdy jest sucho - tam się bardzo kurzy, gdy pada - powstają kałuże. Developer zrobił nam drogę, ale przy ul. Maltańskiej stanęło nowe przedszkole i jeżdżący tam mieszkańcy, którzy odwożą swoje dzieci, pędzą jak szaleni. Szybko, nie patrząc na to, że tam chodzą ludzie. Moje dziecko o mało nie zostało potrącone. Jest droga do przedszkola od strony KTBS, ale kierowcy z niej nie korzystają i jeżdżą nam przed oknami. To uciążliwe i niebezpieczne.

Prezydent: - Przy tej ulicy są jeszcze przewidziane kolejne inwestycje, a więc docelowej drogi na razie tam nie będziemy budować.

Na drogę z płyt także potrzebna jest cała dokumentacja i pozwolenie na budowę. Na dokumentację są z kolei potrzebne pieniądze.

Weźmiemy pod uwagę dodatkowe oznakowanie przejazdu w kierunku przedszkola; myślę, że warto oznaczyć skręt w lewo, z ul. Holenderskiej, jeszcze przed KTBS, by kierowcy wiedzieli, że mogą dojechać do przedszkola inną drogą.
OBSZERNA RELACJA Z DYŻURU W PIĄTEK W TYGODNIKU GŁOS KOSZALINA

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.