Gorzów: macie pomysły do budżetu? To zapełnijcie nimi tę urnę! Nie wiecie jak wypełnić wniosek? Spokojnie. Pomożemy Wam

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: macie pomysły do budżetu? To zapełnijcie nimi tę urnę! Nie wiecie jak wypełnić wniosek? Spokojnie. Pomożemy Wam

Tomasz Rusek

Od poniedziałku możecie składać swoje propozycje do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Tym razem do wydania jest ponad 6 mln zł. Podpowiadamy - krok po kroku - jak marzenie zamienić w konkretny projekt.

1. Przemyśl dokładnie czego potrzeba na Twoim osiedlu czy w ogóle w mieście. To wcale nie musi być twarda inwestycja. Może to być impreza czy cykl warsztatów. Swoje pomysły zgłaszajcie w ramach trzech kategorii: ogólnomiejskiej, oświatowej i rejonowej (o podziale na rejony będzie później). Pamiętajcie, że koszt zadania nie może przekroczyć kwoty maksymalnej, która w przypadku zadania ogólnomiejskiego twardego (inwestycja, remont) wynosi 556.200 zł, zadania ogólnomiejskiego miękkiego (wydarzenie kulturalne, społeczne, sportowe) 61.800 zł, zadania oświatowego 1.236.000 zł (jest to cała kwota przeznaczona na kategorię oświatową) oraz zadania rejonowego 370.800 zł.

Całe miasto jest podzielone na dziesięć rejonów. Każdy z nich ma prawo do wydania u siebie 370.800 zł. Aktualne granice rejonów możecie sprawdzić na www.gorzow.pl. To ważna sprawa - granice rejonów nie zawsze i nie do końca bowiem odpowiadają utrwalonemu podziałowi na osiedle. Chodzi w tym o to, by każdy z nich miał mniej więcej podobną liczbę mieszkańców. 

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.