Gwałtowny wzrost cen prądu wkrótce nas zelektryzuje

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
Sławomir Bobbe

Gwałtowny wzrost cen prądu wkrótce nas zelektryzuje

Sławomir Bobbe

Na samorządy i firmy padł blady strach, ceny prądu proponowane przez dystrybutorów są o kilkadziesiąt procent wyższe niż obecne. Niedługo dowiemy się, o ile więcej zapłacimy za prąd w gospodarstwach domowych. Może być to nawet 20 procent.

Propozycje dostawców prądu w niektórych wypadkach oznaczają podwyżki rzędu nawet 50 procent. Te zakładające wzrost opłat 0 40 procent są już zaliczane do kategorii tych rozsądniejszych. - Nasze stawki w lipcu wynosiły 356 złotych za megawatogodzinę. Poznań dostał, a jest to największy odbiorca dla spółki Enea, propozycję na poziomie 420 złotych. To ponad 70 złotych więcej. Nie mam wątpliwości, że te ceny jeszcze wzrosną - mówi Tomasz Bońdos, energetyk miasta.

Elektryczna dziura w budżecie

W Bydgoszczy już teraz wiadomo, że za prąd w stosunku do planu trzeba będzie zapłacić 10 milionów złotych więcej. I to tylko w tym roku. W przyszłym będzie jeszcze gorzej, a skarbnik będzie miał trudne zadanie znalezienia sporych pieniędzy w budżecie.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.