Gwiazda Margaret zabłyśnie w czasie Wiosny nad Nysą

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Łukasz Koleśnik

Gwiazda Margaret zabłyśnie w czasie Wiosny nad Nysą

Łukasz Koleśnik

Do wakacyjnych imprez jeszcze daleko, ale organizatorzy już się do nich przygotowują. Sporo ciekawych atrakcji będzie w czasie Wiosny nad Nysą w Gubinie.

We wtorek odbyło się spotkanie polskich i niemieckich radnych. Wśród omawianych tematów była organizacja kolejnej, wspólnej Wiosny nad Nysą. Ustalono już sporo szczegółów, między innymi to, jakie gwiazdy pojawią się na scenie.
Najbardziej znanym artystą, którego uda się sprowadzić do Gubina jest Margaret, która w tym roku startuje w konkursie Eurowizji. Drugą z nich będzie Saszan, znana z portalu YouTube, gdzie publikuje swoje teledyski i i prowadzi v-logi. Trzecia gwiazda nie jest jeszcze znana.

Motywem przewodnim ostatniej Wiosny była wojskowa przeszłość Gubina. Dzień wojskowy pojawi się również w tym roku. Ponadto odbędzie się Festiwal Nauki, na którym zaprezentują się uczelnie wyższe z Lubuskiego i z Brandenburgii. Powraca również korowód, który pięć lat temu był ważnym punktem imprezy. Więcej szczegółów wkrótce.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.