Gwiazdor już był w firmach i urzędach

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembinski
Małgorzata Stempinska

Gwiazdor już był w firmach i urzędach

Małgorzata Stempinska

Nawet na 1200 zł dodatkowo przed świętami mogą liczyć pracownicy. Są też bony i karty przedpłacone. Jednak nie dla wszystkich.

Pracownicy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego już pod koniec listopada otrzymali tzw. karpiowe. W zależności od zarobków, na ich konta wpłynęło od 400 do 1200 zł.

- Pieniądze otrzymali także emerytowi pracownicy naszej uczelni. Środki na wypłaty pochodziły z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych - mówi Małgorzata Jendryczka, rzecznik bydgoskiego UKW.

Dla dzieci też będzie gotówka na paczki

Cieszyć się mogą też pracownicy urzędu marszałkowskiego, przedstawicielstw urzędu oraz emeryci i renciści, którzy byli pracownikami urzędu. W tym tygodniu otrzymają ekwiwalent finansowy na paczkę świąteczną dla dziecka do 15. roku życia. Będzie to 70-100 zł brutto, w zależności od dochodów. - Wspomniane osoby dostaną też jednorazową świąteczną pomoc finansową. Wynosi ona od 150 do 450 zł brutto. Jej wysokość również uzależniona jest od dochodów. Środki pochodzą z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych - mówi Beata Krzemińska, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Ekwiwalenty pieniężne z okazji świąt zostały już wypłacone także w Urzędzie Miasta we Włocławku. To pieniądze z ZFŚS. - Wysokość wypłat uzależniona jest od przedziału dochodowego. Kwoty ekwiwalentów wynoszą: 560, 580 i 600 złotych - wylicza Aleksandra Bartoszewska, główny specjalista w Biurze Rzecznika Prasowego włocławskiego ratusza.


Dodatki przed świętami
Create your own infographics

Im mniejszy dochód, tym większy prezent

Gwiazdor odwiedził też firmy z naszego regionu. Podobnie jak w poprzednich latach, pracownicy Neuca w Toruniu otrzymali karty przedpłacone o wartości do 700 zł.

- Im mniejszy dochód na osobę w rodzinie, tym karta bogatsza. Osoby o najwyższych zarobkach nie dostały kart - informuje Rafał Lachowicz, specjalista ds. Komunikacji Programów Rynkowych Neuca.

Gwiazdor przyszedł też do dzieci pracowników Neuca. Ci, którzy mają pociechy w wieku od 1. do 12. roku życia, odbierają paczki świąteczne. Paczki są odpowiednio dopasowane do grup wiekowych. Znalazły się w nich zabawki, gry edukacyjne, akcesoria dla dzieci.

Także pracownicy Orange Polska otrzymali upominek świąteczny. Jego wysokość jest uzależniona od dochodu, który ma pracownik na osobę w rodzinie.

- Dostałam na święta 600 złotych. Po raz pierwszy tak dużo! - cieszy się pani Magdalena, pracownica firmy handlowej z Bydgoszczy. - Dzięki tym pieniądzom córka pod choinkę dostanie wymarzony wózek dla lalek, a syn zestaw gadżetów z „Gwiezdnych wojen”. W poprzednich latach szef dawał nam na gwiazdkę góra 200-300 złotych - słyszymy.

Nie będzie bonów ani pieniędzy

Są też firmy i instytucje, które nie obdarują swoich pracowników na święta. - U nas nie ma Funduszu Świadczeń Socjalnych, więc z tytułu świąt Bożego Narodzenia nie będą wypłacane dodatkowe pieniądze, ani wydawane bony. Będzie natomiast spotkanie opłatkowe i życzenia - mówi st. kpt. Małgorzata Jarocka-Krzemkowska, rzecznik KW PSP w Toruniu.

Bonów ani pieniędzy na gwiazdkę nie dostaną też np. pracownicy ZUS oraz NFZ w regionie oraz Urzędu Miasta w Bydgoszczy.

Kiedy jest podatek

Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.