Ryszard Warta

Gwiazdorzy i działkowcy [MINĄŁ TYDZIEŃ]

Posłanki i posłowie, radne, radni i byli radni.  Od Nowoczesnej po PiS. W pełnej zgodzie - takie widoki w Sejmie to rzadkość Fot. Paweł Kula/Kancelaria Sejmu Posłanki i posłowie, radne, radni i byli radni. Od Nowoczesnej po PiS. W pełnej zgodzie - takie widoki w Sejmie to rzadkość
Ryszard Warta

Czasy, gdy jeden torunianin był wicemarszałkiem Sejmu albo gdy drugi był wicemarszałkiem Senatu, dawno się już skończyły.

W zaprzeszły wtorek w Sejmie otwarto wystawę prześlicznych zdjęć Daniela Pacha z okazji 20-lecia wpisu Torunia na listę UNESCO. I wtedy powstała prezentowana obok sympatyczna fotka toruńskich posłów i samorządowców. Toruń prezentuje się w Sejmie wspaniale, a jak się prezentują w Sejmie torunianie? Do połowy kadencji już niewiele, czas na mały przegląd.

Czasy, gdy jeden torunianin - Jerzy Wenderlich był wicemarszałkiem Sejmu, albo gdy drugi - Jan Wyrowiński wicemarszałkiem Senatu, dawno się już skończyły. Dziś we władzach parlamentu nie ma „naszych”, a z posłów reprezentujących toruńsko-włocławski okręg najwyżej w strukturze władzy zaszedł... warszawianin Krzysztof Czabański, który został przewodniczącym Rady Mediów Narodowych. Tylko że to, ile naprawdę warta jest jego władza, pokazał blamaż z próbą odwołania Jacka Kurskiego z prezesury w TVP, z czego potem szybciutko Rada Mediów musiała się wycofywać. Czabański to spadochroniarz, reprezentuje Toruń z partyjnego przydziału, ale na plus trzeba zapisać, że bywa w mieście regularnie i o miejscu swego startu nie zapomniał.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ryszard Warta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.