Hanka Sowińska: Ideologia widziana pod mikroskopem

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Hanka Sowińska

Hanka Sowińska: Ideologia widziana pod mikroskopem

Hanka Sowińska

Nieustająca troska rządzącej partii o elektorat (jego liczebność i wierność PiS-owi) stoi za - jeszcze nieoficjalnymi - działaniami grupy senatorów, którzy chcą rozszerzenia klauzuli sumienia. Jak napisała „Rzeczpospolita”, prawo do odmowy wykonywania badań ze względu na sumienie mają otrzymać diagności laboratoryjni.

Po lekarzach, pielęgniarkach i położnych (powołując się na klauzulę sumienia, mogą odmówić pacjentowi wykonania procedury medycznej, która jest niezgodna z ich przekonaniami, wyjątkiem sytuacja, gdy zagrożona jest utrata zdrowia i życia) będzie to kolejna grupa pracowników medycznych. Zasadnym jest więc zapytać, z jakiego powodu padło na diagnostów?

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Hanka Sowińska

Zawodowe zainteresowania: zdrowie, medycyna, organizacja ochrony zdrowia, historia medycyny; historia ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych dziejów Bydgoszczy; udział w pracach różnych gremiów, których zadaniem jest ocalenie tego, co prof. Gerard Labuda nazywał "strumieniem wieków".

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

To wychodzi na to, że niedługo nie będzie miał nas kto leczyć, a nawet badać, sprzedawać w aptece leków. I wcale nie będzie to wynikać z braków kadrowych, personalnych w palcówkach zdrowia. To może jeszcze niedługo pielęgniarka także odmówi pobrania krwi lub wykonania zastrzyku, bo sumienie jej nie pozwoli na krzywdzenie (ostrą igłą, brrrrrr) pacjenta ?

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.