Jarosław Sołomacha

Historia, jak ze szpiegowskiego filmu

Olga Solomenik, która miała romans z oficerem ABW, nadal jest poszukiwana Fot. www.partnervermittlung-russische-frauen.ch Olga Solomenik, która miała romans z oficerem ABW, nadal jest poszukiwana
Jarosław Sołomacha

Zapis procesu białostockiego kapitan Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego mógłby posłużyć jako scenariusz szpiegowskiego filmu. Jednak sprawa niejako rozeszła się po kościach, bo wyrok białostockiego sądu jest dosyć łaskawy.

Historia jest niesamowita. Według oskarżenia, agent zdradzał funkcjonariuszce białoruskiego KGB poufne informacje. Robił to, bo białoruska Mata Hari wciągnęła go w romans. I mimo zakazu szefostwa, białostoczanin kontynuował podejrzaną znajomość. Jak się w poniedziałek okazało - to był największy błąd oficera ABW.

Jeszcze ciekawsze są dalsze losy Olgi Solomenik. Kobieta jest ciągle poszukiwana przez polski wymiar sprawiedliwości. Po wybuchu afery prawdopodobnie wyjechała do Austrii, a przynajmniej tam się ogłaszała na portalu matrymonialnym. Później ślad po nie j zaginął. Nie wiadomo nawet, czy jeszcze żyje.

Jarosław Sołomacha

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

20,00 40,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.