Hokej na lodzie: Lodowisko w Spodku zostanie przesunięte

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugała-Azarko
Jacek Sroka

Hokej na lodzie: Lodowisko w Spodku zostanie przesunięte

Jacek Sroka

Widownia w Katowicach zwiększy się o kolejnych 500 miejsc. Na MŚ lód zostanie pomalowany na biało, a głośniki naprawione

Nowe lodowisko w Spodku zostało zdemontowane zaraz po sobotnim meczu reprezentacji Polski z Zagranicznymi Gwiazdami Ligi. Największa w kraju lodowa tafla o wymiarach 60 x 30 m ponownie powstanie w Katowicach po turnieju tenisowym z udziałem Agniezki Radwań-skiej, bo w dniach 23-29 kwietnia legendarna hala będzie areną hokejowych mistrzostw świata Dywizji 1A.

Powrót wielkiego hokeja do Spodka po ponad 11 latach przerwy był udany. Mecz kadry z obcokrajowcami oglądało 8 tysięcy widzów. Przy okazji wyszło jednak parę mankamentów, które przed MŚ zostaną poprawione. Najważniejszą informacją jest to, że tafla w Spodku zostanie przesunięta.

- W trakcie mistrzostw świata lodowisko będzie znajdować się bliżej wyjścia z szatni, dzięki czemu od strony loży honorowej będzie można zamontować 500 dodatkowych krzesełek na poziomie płyty hali. Dzięki temu pojemność trybun zwiększy się do 9 tysięcy miejsc, a kibice będą siedzieć praktycznie tuż za bandami lodowiska. Największe w kraju rozmiary tafli lodowej w Spodku też podyktowane były tym, by widzowie mieli hokeistów praktycznie na wyciągnięcie ręki - powiedział Grzegorz Leśniak, oficer prasowy PZHL.

W sobotnim meczu kibice narzekali na kiepskie nagłośnienie, ale w tym wypadku dał o sobie znać zwyczajny pech. Jeszcze w trakcie próby wszystko było w porządku, ale w dniu meczu zepsuły się dwa potężne głośniki i pracownicy katowickiego MOSiR nie zdążyli ich naprawić.

Działacze wyciągnęli wnioski z ogłuszającego ryku trąbek w trakcie spotkania i praktycznie przesądzone jest już, że fani z wuwuzelami w trakcie MŚ nie będą wpuszczani na widownię. Nie ma też jednak co liczyć na to, że spiker będzie inicjował doping w hali, bo zabraniają mu tego przepisy IIHF. Kibice sami będą więc musieli zadbać na trybunach o gorącą atmosferę, który poniesie ekipę biało-czerwonych.

W trakcie MŚ tafla lodowa będzie wyglądała znacznie lepiej.

- W trakcie mrożenia pierwszej warstwy do wody dodamy białej farby i dzięki temu lód będzie śnieżobiały. Nie powinno być też na nim tyle śniegu, bo tafla będzie miała czas, żeby się dobrze zamrozić. Teraz po prostu była zbyt świeża i stąd szybko pojawiał się na niej szron - tłuma-czył Dariusz Domogała, który nadzorował montaż lodowiska.

W trakcie MŚ na podwieszonym pod sufitem telebimie wyświetlane będą nie tylko powtórki bramek, ale też dodatkowe informacje. Potrzebna do tego specjalna konsola ma zostać sprowadzona z zagranicy. Niewielki lifting przejdą oficjalne maskotki MŚ, które muszą jeszcze zostać zaakceptowane przez IIHF.

Największy problem jest z obskurnym kontenerem udającym kasę, bo Spodek przejmuje prywatny operator i miasto nie chce ponosić dodatkowych kosztów. Możliwe jednak, że wszystkie bilety sprzedadzą się w internecie. Austriacy już zamówili po 500 wejściówek na każdy dzień, a Słoweńcy po 800. Polscy fani po sobotnim meczu też coraz chętniej zamawiają karty wstępu, bo przekonali się, że Spodek stanie na wysokości zadania.


*Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
*Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
*Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

Jacek Sroka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.