Julita Januszkiewicz

Husarz czuje dumę i adrenalinę, choć zbroja waży kilkadziesiąt kg

Zwycięzca Emil Mościcki (pierwszy z prawej) na koniu Faktor i - także reprezentujący Podlaską Chorągiew Husarską - Jan Jeremi Wasilewski (drugi z prawej) Fot. Jerzy Rojecki Zwycięzca Emil Mościcki (pierwszy z prawej) na koniu Faktor i - także reprezentujący Podlaską Chorągiew Husarską - Jan Jeremi Wasilewski (drugi z prawej) na Baltic Poco Cookie, który zajął piąte miejsce.
Julita Januszkiewicz

Emil Mościcki, maturzysta z Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku wygrał Ogólnopolski Turniej Husarski, który odbył się na Zamku w Pułtusku. - To nie pierwszy mój taki sukces. Tytuł mistrza udało mi się zdobyć dwa lata temu - mówi z dumą.

Turniej odbył się po raz piąty. W zawodach startują husarze, którzy praktykują rzemiosło wojenne. Można podziwiać nie tylko ich zmagania, ale i wyszkolone konie.

- Zawody polegają na sprawdzeniu sprawności w posługiwaniu się szablą i kopią - wyjaśnia Emil Mościcki.

Husarze w galopie muszą zdjąć lub ściąć jabłka, ogórki i kapustę. Trzeba było też przebić balony, zbierać pierścienie i -galopując - pokonać beczkę.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.