Hydrant i pożar wizerunkowy [KRONIKA TORUŃSKA]

Czytaj dalej
Fot. Lukasz Capar Polska Press
Ryszard Warta

Hydrant i pożar wizerunkowy [KRONIKA TORUŃSKA]

Ryszard Warta

Tegoroczne Święto Policji, jak nigdy dotąd było uroczyste i nadzwyczaj długie. Jeszcze w zeszłym tygodniu policjantów z garnizonu śląskiego fetował w Katowicach premier Mateusz Morawiecki, co pewnie przypadkowo ma związek z tym, że szef rządu w wyborach startuje z tamtych właśnie rejonów. W środę były uroczystości centralne na Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie dostojnie było nad wyraz, podobnie jak na multum okolicznościowych ceremonii w całej Polsce. Okazja było odpowiednia - stulecie polskiej policji.

Doniosłą atmosferę zakłóciła aferka wywołana nieco mniej już dostojną imprezką, jaka po toruńskim Świecie Policji zaczęła się w komisariacie Toruń-Śródmieście przy ul. PCK. O sprawie pisaliśmy w „Nowościach” szeroko: o alkoholu, jaki miał się w policyjnych wnętrzach lać, o jednym z oficerów, który miał się dotkliwie poranić uderzając głową w skrzynkę z hydrantem i na którego natknąć się miała przypadkowo osoba, która przyszła na policję załatwić jakieś sprawy.

I o pierwszych konsekwencjach. Szefowa komisariatu straciła stanowisko, oficer prasowa do wyjaśnienia sprawy została przesunięta do pionu walki z przestępczością gospodarczą a szefowie sztabu komendy miejskiej od kierowania sztabem zostali odsunięci. W środę informowaliśmy, że postępowania dyscyplinarne toczą się wobec siedmiu policjantów.

Kiedy o sprawie zrobiło się głośno, najwyższe władze - zgodnie z zasadami kryzysowego gaszenia wizerunkowego pożaru - pospieszyły ze stanowczym wypowiedziami. Szefowa MSWiA Elżbieta Witek poleciła specjalną kontrolę, a komendant główny policji Jarosław Szymczyk mówił, że sprawę zbadają oficerowie Biura Kontroli Komendy Głównej.

Pozostało jeszcze 30% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ryszard Warta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.