I LOVE PASTA

Czytaj dalej
.

I LOVE PASTA

.

Restauracja i manufaktura makaronu, wymieniana w rankingach jako jedna z najsmaczniejszych kuchni włoskich w Polsce. Słynie z domowych past i autentycznej kuchni włoskiej. Popisowe dania to Carbonara Premium oraz Tiramisu. To smaki, do których chce się ciągle wracać...

Smaki włoskich domów

Ta prawdziwa kuchnia włoska to połącznie zaledwie kilku składników w taki sposób…, że chce się do tych smaków wracać i nie można przestać jeść. We włoskich domach makaron jest jedzony codziennie. Może być gotowany, nadziewany, zapiekany, smażony lub dodawany do zupy. Najlepiej smakuje świeży, przyrządzany tuż przed podaniem. Tylko, kto ma czas, aby przygotowywać go samodzielnie w domu? Wizja kuchni oblepionej ciastem i obsypanej mąką skutecznie odstrasza wielu. Ale nie nas!!! My kochamy robić makarony: ravioli, gnocchi, cappellacci, gnudi i wiele innych. Nie sposób ich wszystkich wymienić, bo samych rodzajów makaronu jest ponad 600! Dla nas pasty, sosy, dodatki to rodzaj sztuki i nieskończonych możliwości. Już po kilku miesiącach działalności zwyciężyliśmy wojewódzki plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska” w kategorii „Smaczny Klimat”, natomiast Serwis Restaurant Guru uznał nasze Tiramisu z najlepsze w Jeleniej Górze. Najlepszym dowodem na to, że Goście pokochali nasze dania, jest fakt, że według serwisu Tripadviosor znajdujemy się w czołówce restauracji Dolnego Śląska.

Jakość od podstaw

Zawsze stawiamy na najwyższą jakość. Nie serwujemy gotowych makaronów i nie korzystamy z półproduktów. To my odpowiadamy za każdy etap powstawania dania. Dlatego szukamy wyłącznie najlepszych składników. Do ciasta używamy włoskich mąk i ekologicznych jaj. Większość produktów przyjeżdża z Włoch, są to np. świeże trufle, sycylijskie krewetki Gamberi Rossi, Mozarella di Buffala, ‘nduja, czy cały, czterdziestokilogramowy krążek Parmeggiano Reggiano (Szef Kuchni serwuje w nim popisowe danie Carbonarę Premium). Owoce i warzywa pochodzą od lokalnego dostawcy z ryneczku, który znajduje się tuż obok restauracji.

Zawsze włoskie, autentyczne i proste!

We włoskiej sztuce kulinarnej istnieją zasady i nie ma tam miejsca na odstępstwa. Włosi wiedzą, że Babcie gotują najlepiej. Rodzinne przepisy są pilnie strzeżone i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Każda Nonna ma swój sekretny składnik, który niewiarygodnie podkręca smak. Czasami jest to łyżeczka cukru czy kropla dobrego octu balsamicznego. Dotarcie do takich przepisów to wyzwanie, które uwielbiamy. W I LOVE PASTA serwujemy zarówno dobrze znane dania kuchni włoskiej jak i bardzo mało popularne, regionalne. Przepisy włoskich Babć i Mam, a nie interpretacje znanych szefów kuchni. Stąd hasło naszych restauracji: po prostu po włosku.

Zapraszamy do I Love Pasta

ul. Wiejska 15A,
58-506 Jelenia Góra

tel.: 578 707 101
FB ilovepastajg
www.idedoilove.pl

#restauracjajeleniagora
#poprostupowlosku
#idedoilove
#pracowniamakaronu

.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.