Jerzy Szych

Ignorant czy sadysta? - szef szefowi nie jest równy

Według badań socjologów, ludzie wolą pracować z szefami-sadystami niż z miłymi szefami-głupkami Fot. Fot.123rf Według badań socjologów, ludzie wolą pracować z szefami-sadystami niż z miłymi szefami-głupkami
Jerzy Szych

W każdym biznesie liczą się oceny i sympatie. Dlatego to pytanie zadaje sobie wielu pracowników: który z moich przełożonych będzie gorszy - czy ten, który niewiele umie, ale za to jest miły czy taki, który ma paskudny charakter i źle traktuje swoich podwładnych?

Wydawałoby się, że praca pod kierownictwem każdego z nich może nas doprowadzić do wyczerpania nerwowego. A jednak pracownikom bardziej przeszkadza przełożony niekompetentny, niż taki, którego główną ułomnością jest arogancja.

Nawet jeśli szef traktuje swych podwładnych jak niewiele warte przedmioty, lecz jest przy tym osobą kompetentną i dobrze zorganizowaną, zwykle cenimy go wyżej, niż szefa miłego, który jednak nie ma pojęcia o swojej pracy - twierdzą socjologowie z Ohio, autorzy raportu, który podsumowuje rezultaty ponad stu szczegółowych badań dotyczących komfortu psychicznego w miejscu zatrudnienia.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jerzy Szych

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.