Dorota Kowalska

Ile powinien zarabiać polityk, czyli jak przeżyć do pierwszego

Jarosław Gowin szybko zorientował się, że 17 tys. zł miesięcznie to nie tak mało i większość Polaków radzi sobie z domykaniem domowych budżetów na zupełnie Fot. Adam Guz Jarosław Gowin szybko zorientował się, że 17 tys. zł miesięcznie to nie tak mało i większość Polaków radzi sobie z domykaniem domowych budżetów na zupełnie innym poziomie
Dorota Kowalska

Od kilku dni głośno o nagrodach, które dostali ministrowie rządu Beaty Szydło, ale też pracownicy Kancelarii Prezydenta. To dla przeciętnego Polaka spore kwoty, ale politycy podnoszą, że i tak zarabiają za mało.

Wszystko zaczęło się od interpelacji w sprawie nagród dla pracowników poszczególnych ministerstw, którą na początku lutego złożył do wszystkich resortów poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza. Okazało się, że premie otrzymali wszyscy ministrowie, w tym ówczesna premier Beata Szydło, która - nawiasem mówiąc - nagrodziła samą siebie. Podstawą do nagród była, jak tłumaczyła kancelaria premiera, „ocena pracy poszczególnych ministrów i resortów”.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dorota Kowalska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.