Ile rodzic zapłaci za żłobek? Stawkę uchwalą radni

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieślak
Iwona Góralczyk

Ile rodzic zapłaci za żłobek? Stawkę uchwalą radni

Iwona Góralczyk

Przy ulicy Jasnej w Żninie od października br. ruszy żłobek. Na razie nie ma jeszcze dyrektora. Tymczasem prace adaptacyjne pomieszczeń trwają.

- Remont oraz wyposażenie żłobka zakończą się w drugiej połowie września - informuje Dawid Kolasa, rzecznik burmistrza Żnina. - Całkowity koszt zadania, obejmujący prace inwestycyjne, wdrożenie i funkcjonowanie jednostki, wynoszą 990 tys. 543 zł, z czego 420 tys. 245 zł to środki pochodzące z dotacji uzyskanej w ramach konkursu „Maluch - edycja 2016“, natomiast 570 tys. 298 zł to środki własne gminy.

- Zgodnie z wymogami zawartymi w ustawie o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, funkcjonowanie żłobka wymaga zatrudnienia specjalistycznej kadry, w związku z powyższym przewiduje się zatrudnienie opiekunów - informuje także Dawid Kolasa.

Nabór dzieci rozpocznie się w pierwszej połowie września, dokumenty będzie można składać w Urzędzie Miejskim w Żninie w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia.

- Jeśli chodzi o odpłatność, Rada Miejska na wrześniowej sesji podejmie stosowną uchwałę o wysokości stawki za pobyt oraz maksymalnej stawki za wyżywienie.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.