Łukasz Koleśnik

Informacje z południa województwa

Łukasz Koleśnik

Zielona Góra. Pobiegnij i daj radość bezdomnym psom

W najbliższą niedzielę, 31 stycznia, o godz. 11 odbędzie się zimowy zielonogórski „Bieg na sześć łap”. Start przy schronisku dla bezdomnych zwierzą przy ul. Szwajcarskiej 4. Podczas imprezy miłośnicy czworonogów i aktywności fizycznej biegają lub spacerują w towarzystwie psów ze schroniska.

Zielona Góra. Msza ekumeniczna, pierwsza w cyklu

W ramach regionalnych obchodów tegorocznego tygodnia modlitwy o jedność chrześcijan zaplanowano kilka nabożeństw ekumenicznych. Wezmą w nich udział duchowni i wierni różnych Kościołów chrześcijańskich. Zgodnie ze zwyczajem na nabożeństwach tych będzie praktykowana tak zwana wymiana kaznodziejów. Już dziś o godz. 18.30 nabożeństwo w kościele pw. Ducha Świętego poprowadzi pastor Marek Majewski.

Zielona Góra/Krosno Odrz. Dziś dyżur posła. Przyjdź, porozmawiaj

Dziś odbędzie się dyżur poselski prof. Jacka Kurzępy - w Zielonej Górze: biuro poselskie ul. Bohaterów Wester-platte 23 (Centrum Biznesu), pok. 119, I piętro, w godz. 9.00 - 14.00 i w Krośnie Odrzańskim: ul. Poznańska 9 (Tercet) , pok. 102 I piętro, w godz. 15.00 - 19.00. Zapisy na dyżur prowadzi dyrektor biura Małgorzata Walkiewicz, 68 325 98 23, 603 379 489. Można jeszcze zgłosić się pisemnie na maila: [email protected].

Świdnica. Zadbajcie o czystość przed swoimi domami

Wójt gminy przypomina, że właściciele nieruchomości mają obowiązek uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości. Należy również usuwać z dachów i gzymsów budowlanych sople lodowe i śnieg, niezwłocznie po ich powstaniu.

Zielona Góra/Zatonie. Dzieci na wyjeździe, świetlica zamknięta

W najbliższy czwartek, 28 stycznia, świetlica środowiskowa prowadzona przez stowarzyszenie Dobry Start będzie nieczynna. Wszystko dlatego, że tego dnia świetlicowi podopieczni mają zaplanowany wyjazd do kina. W pozostałe dni trwania ferii świetlica jest czynna normalnie, a więc w godzinach 13.00-17.00. Od lutego godziny otwarcia ulegną niewielkiej zmianie. Opiekunowie świetlicy zapraszają do siebie od 14.00-18.00.

Babimost. Uczniowie Zespołu Szkół z sukcesami

Iga Pietrusiewicz, Zuzanna Rudzińska i Paweł Maksimczyk trafili do wojewódzkiego etapu konkursu j. polskiego.

Bobrowice/Dąbie. Napisz wniosek i weź z urzędu pieniądze

Urzędy rozpoczęły ogłaszanie konkursów ofert na realizację zadań publicznych. To znaczy, że dostępne już są pieniądze na kluby sportowe i stowarzyszenia. Dąbie oraz Bobrowice zachęcają do składania ofert. W pierwszej z wymienionych gmin jest do wykorzystania kwota 15 tys. zł na zadanie: kultura fizyczna i sport oraz 16 tys. 700 zł na wspieranie rozwoju społeczności lokalnych i partycypacji społecznej. Jeśli chodzi o Bobrowice, to kluby sportowe mogą się starać o pieniądze z puli aż 101 tysięcy złotych. Co ciekawe, w zeszłym roku do dyspozycji na rozwój sportowy było tylko 84 tys. zł.

Gubin. Finał Poetyckich Rubieży już blisko

- Zapraszamy na finał Festiwalu „Poetyckie Rubieże”, którego gwiazdą będzie Renata Przemyk - zachęca dyrektor gubińskiego domu kultury, Janusz Gajda. Ponadto wystąpią Tomasz Wachnowski oraz Łukasz Majewski. Finał festiwalu odbędzie się w sali widowiskowej GDK, 30 stycznia o godz. 19.00, Bilety 30 zł - przedsprzedaż, 40 zł - w dniu koncertu. Informacje oraz rezerwacje pod numerem 68 455 81 69.

Krosno Odrzańskie. Młodzież zagra w siatkówkę

W środę, o godz. 9.30 w hali sportowo-widowiskowej rozpoczną się mistrzostwa powiatu w siatkówkę chłopców ze szkół podstawowych.

Powiat krośnieński. Ulotki na spotkaniach

W minionym tygodniu w Maszewie przed konsultacjami, dotyczącymi zmiany nazwy powiatu, pojawiły się ulotki. Wyczytać z nich można było, że zmiana nazwy to zły pomysł, że trzeba będzie wymieniać dokumenty, tablice rejestracyjne, że urzędy trafią do Gubina. Ludzie zagłosowali na nie.

Tymczasem gubińscy urzędnicy przekonują na spotkaniach, że koszty poniesie miasto, a dokumenty nie muszą być wymieniane. A w internecie pojawiła się druga ulotka, zachęcająca do poparcia inicjatywy zmiany nazwy powiatu. W dniu konsultacji w Gubinie kursować będą bezpłatne autobusy z ul. Kresowej (godz. 15.30 i 17.00) i sprzed dawnego dworca PKP (godz. 15.40 i 17.00). Autobusy będą jeździły trasami liniowymi. Przewidziano również kursy powrotne. Konsultacje w Gubinie odbędą się 27 i 28 stycznia.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.