Inwestowanie w nowoczesną komunikację miejską przynosi Inowrocławiowi nagrody

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski

Inwestowanie w nowoczesną komunikację miejską przynosi Inowrocławiowi nagrody

Dominik Fijałkowski

„Nowoczesny transport miejski”, to projekt Inowrocławia, jeden z 10 najlepszych w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2019.

Spośród nich wybrano najlepszą dziesiątką, w tym realizowany w Inowrocławiu projekt „Nowoczesny transport miejski”.

Jego celem było unowocześnienie i usprawnienie miejskiej komunikacji, a przede wszystkim doprowadzenie do tego, by miasto było pierwszym w Polsce, które może pochwalić się w pełni ekologicznymi autobusami miejskimi. A to z kolei wpłynąć ma na poprawę stanu czystości powietrza w uzdrowisku, którym przecież jest Inowrocław.

Organizatorem konkursu, już po raz ósmy, był Portal Samorządowy. Oceniano projekty komunalne oddane do użytku w 2018 r. lub zrealizowane w co najmniej 50 proc. na dzień 31 grudnia 2018 r. Do finału dotarło 25 przedsięwzięć.  Jak poradził sobie projekt z Inowrocławia? Sprawdźcie w dalszej częśći artykułu. 

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.