Iza choruje na nowotwór złośliwy. 14-latka z Łap potrzebuje finansowego wsparcia w walce z chorobą

Czytaj dalej
Magda Ciasnowska

Iza choruje na nowotwór złośliwy. 14-latka z Łap potrzebuje finansowego wsparcia w walce z chorobą

Magda Ciasnowska

Mała mieszkanka Łap walczy o powrót do zdrowia. Ruszyła zbiórka pieniędzy na rzecz 14-letniej Izy.

Na początku tego roku życie Izy wywróciło się do góry nogami. U 14-latki zdiagnozowano złośliwy nowotwór - Mięsak Ewinga talerza kości biodrowej z przerzutami do kręgosłupa i płuc.

Iza bez przerwy zmaga się z licznymi problemami dnia codziennego. Niepełnosprawność nie pozwala jej na normalne nastoletnie życie. Od początku choroby otrzymuje wsparcie od rodziny i przyjaciół. Jednak teraz potrzebna jest znacznie większa pomoc.

Ratunkiem dla podopiecznej Fundacji Naszpikowani może być niej przeszczep, który odbędzie się prawdopodobnie pod koniec października lub na początku listopada. Jednak koszty leczenia, które trzeba podnieść zarówno przed, jak i po nim, są ogromne.

- Nie wiemy, z czym będziemy musieli zmierzyć się po tym wszystkim. Nie wiadomo, co i jakie wydatki przyniesie los. Dlatego staramy się ją teraz zabezpieczyć w każdy możliwy sposób - mówi Izabela Szklarzewska Sakowicz z Fundacji Naszpikowani.

Po przeszczepie bardzo często przyjmuje się leki odpornościowe i podtrzymujące. Ich ceny sięgają do kilkunastu tysięcy złotych. Do tego Izę czeka również wszczepienie endoprotezy. Dlatego też ruszyła zbiórka pieniędzy dla Izy. Cel to 50 tys. zł.

Każdy może pomóc Izie, wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Naszpikowani 131140 2004 0000 3402 7618 9779 – w tytule przelewu należy wpisać Iza, albo też poprzez Zrzutkę.

Link do zbiórki TUTAJ.

Ponadto na Facebooku utworzona została grupa z licytacjami na rzecz Izy. Chętni mogą wystawić jakiś przedmiot albo go kupić.

Link do grupy TUTAJ.

- Iza jest bardzo pozytywnie nastawiona do życia. A to nastawienie psychiczne jest w tym przypadku najważniejsze. To fenomenalna dziewczynka. Nasz skarb! - przyznaje pani Izabela.

Zobacz też: Nikoś z Białegostoku potrzebuje najdroższego leku świata! Ruszyła zbiórka (zdjęcia)

Magda Ciasnowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.