Izabela Mazurkiewicz, dotychczasowa zastępczyni wójta gminy Świdnica będzie jedyną kandydatką w wyborach przedterminowych?

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Natalia Dyjas-Szatkowska

Izabela Mazurkiewicz, dotychczasowa zastępczyni wójta gminy Świdnica będzie jedyną kandydatką w wyborach przedterminowych?

Natalia Dyjas-Szatkowska

Po śmierci Krzysztofa Stefańskiego w gminie Świdnica konieczne jest przeprowadzenie przedterminowych wyborów. Okazuje się, że utworzono tylko jeden Komitet Wyborczy Wyborców. Jego kandydatką jest Izabela Mazurkiewicz, która do tej pory pełniła funkcję zastępcy wójta w Świdnicy. Jak więc będą wyglądać wybory?

Przypomnijmy: Krzysztof Stefański, który rządził gminą Świdnica od 2018 roku, zmarł w październiku 2020 r.

Z powodu śmierci samorządowca, w gminie konieczne będzie przeprowadzenie wyborów przedterminowych. Wiadomo już, że odbędą się one 20 grudnia 2020 roku.

Wcześniej mieszkańcy apelowali w specjalnej petycji, by to Izabelę Mazurkiewicz, do tej pory pełniącą funkcję zastępcy wójta gminy Świdnica, powołać, jak pisali: "na komisarza rządowego dla gminy Świdnica".

Ostatecznie został nim, decyzją premiera, Bogdan Mucha. To były prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Żaganiu. Mieszkańcom tego miasta znany jest także m.in. jako kierownik wydziału inwestycji w żagańskim urzędzie (stąd przeszedł do MZK). Pracował też w urzędzie marszałkowskim, a także był doradcą wojewody Jerzego Ostroucha.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Natalia Dyjas-Szatkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.