Jacek Kawalec zagra Jana Pawła II w musicalu o życiu papieża

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smoliński
Magdalena Nałę[email protected]

Jacek Kawalec zagra Jana Pawła II w musicalu o życiu papieża

Magdalena Nałę[email protected]

W spektaklu „Karol” opowiadającym historię Jana Pawła II wystąpi m.in. wokalistka Anna Wyszkoni, a gościem specjalnym będzie Edyta Geppert.

Mnie, podobnie jak twórcom, będzie zależało na pokazaniu człowieka. Nie świętego, nie tylko głowy Kościoła, ale człowieka który kochał, żył, miał swoje pragnienia - powiedział w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press (AIP) Jacek Kawalec, odtwórca głównej roli w musicalu „Karol”.

Muzyczne widowisko zostanie zaprezentowane w Krakowie 25 lutego 2017 r. Jego celem jest opowiedzenie historii papieża Polaka w konwencji muzyki współczesnej.

- Nie chcieliśmy tworzyć ciężkiej opery o papieżu, wydaje się nam, że nawet on by sobie tego nie życzył - stwierdził w rozmowie z AIP reżyser spektaklu Krzysztof Korwin-Piotrowski, który liczy na międzynarodowy sukces swojego dzieła.

Siłą spektaklu ma być dodanie do warstwy muzycznej „spektakularnej choreografii oraz widowiskowych multimediów”.

- Za pomocą takich środków wyrazu opowiemy o życiu Karola Wojtyły od czasów jego dzieciństwa do śmierci 2 kwietnia 2005 r. - powiedział autor scenariusza Michał Kaczmarczyk.

Obok Jacka Kawalca na scenie wystąpią m.in. wokalistka Anna Wyszkoni, która wcieli się w rolę Anny, przyjaciółki Karola Wojtyły, Piotr i Wojciech Cugowscy, którzy zagrają odpowiednio dziennikarza „Tygodnika Powszechnego” oraz księdza Wojciecha. Gościnnie utwory ze swojego repertuaru zaprezentuje na scenie również Edyta Geppert.

Autor: Magdalena Nałęcz

Magdalena Nałę[email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.