Jaga nabrała dodatkowej mocy! Stać nas na wszystko

Czytaj dalej
Krzysztof Sokólski

Oceny zawodników Jagiellonii Białystok po zwycięstwie z Wisłą Kraków. Jutro mecz w Gdańsku z Lechią.

Szaleństwo trwa. W sobotę Jagiellonia pokonała 2:0 Wisłę Kraków. Nie zdążyliśmy nacieszyć się zwycięstwem, a już jutro Jagę czeka arcyważny mecz z Lechią Gdańsk. Kilka dni i do Białegostoku przyjedzie Legia Warszawa. Te dni kosztować będą wiele nerwów. Ale wierzymy, że z tej wojny Białystok wyjdzie zwycięsko!

Koncentracja w obozie żółto-czerwonych jest na najwyższym poziomie. Zawodnicy zdają sobie sprawę, jaka szansa stoi przed nimi. Nastroje są bojowe. Dodatkowego ducha natchnęła sobotnia wiktoria z Wisłą. Ten mecz przyszedł w najbardziej odpowiednim momencie. We wcześniejszych spotkaniach Jagiellonia punktowała, ale męczyła się niemiłosiernie. W sobotę wygrała pewnie. Jeszcze bardziej od wyniku ucieszyła gra, jaką zaprezentowała drużyna Michała Probierza. Rozmach, swoboda, pewność siebie, pomysłowość w ofensywie, rozwaga w obronie - po prostu brak słabych punktów. Pojedynek z Białą Gwiazdą dodał wiary, energii, entuzjazmu. Oczywiście nie przesadzajmy z zachwytami, ale na pewno z optymizmem czekamy na cztery ostatnie mecze sezonu. Wiemy, że Jagę stać na wszystko!

Noty piłkarzy Jagiellonii za mecz z Wisłą (skala ocen 0-6):

Marian Kelemen - nota 3,5: Miał niewiele pracy. Wisła nie oddała ani jednego celnego strzału w światło jego bramki.

Ziggy Gordon - 4: Toczył zacięte pojedynki z Patrykiem Małeckim. Na wysokości zadania stanął w 66. minucie w ostatniej chwili przerywając bardzo groźną kontrę Wisły. Kilka razy ładnie włączył się do ofensywy.

Ivan Runje - 4,5: Był kontuzjowany, ale sztabowi medycznemu udało się postawić go na nogi. I całe szczęście, bo w sobotę należał do najlepszych na boisku.

Guti - 4: Razem z Runje na niewiele pozwalał zawodnikom Białej Gwiazdy. Wygrywał z nimi większość pojedynków.

Piotr Tomasik - 4: Był aktywny, ale tym razem bardziej skoncentrowany na defensywie, gdzie radził sobie bez zarzutu.

Arvydas Novikovas - 3,5: Nie miał może błyskotliwych momentów, lecz zagrał bardzo przyzwoicie i wypełniał założenia taktyczne. W 65. minucie zmieniony przez Przemysława Frankowskiego.

Jacek Góralski - 4,5: Świetnie radził sobie w środkowej strefie boiska, odbierając krakowianom ochotę do gry. Szkoda tylko, że zobaczył żółtą kartkę w konsekwencji której zabraknie go w jutrzejszym meczu z Lechią.

Taras Romanczuk - 4: Doskonale uzupełniał się z Góralskim. Pożyteczny w destrukcji, ale widoczny także w ofensywie. Wraca do wysokiej formy.

Konstantin Vassiljev - 4: Mądrze prowadził grę. Kiedy trzeba zwalniał, kiedy trzeba przyspieszał. Ma jeszcze rezerwy, które mamy nadzieję uruchomi w decydujących meczach sezonu. W 90. minucie zmieniony przez Karola Świderskiego.

Fedor Cernych - 5: Popisał się fenomenalną akcją i asystą przy golu Cilliana Sheridana. Cały czas nękał krakowską defensywę, udzielał się także w obronie. Piłkarz meczu. W 87. minucie zmieniony przez Dmytro Chomczenowskiego.

Cillian Sheridan - 4,5: Znowu wpisał się na listę strzelców. Absorbował defensywę Wisły, można jedynie żałować, że nie wykorzystał kilku idealnych sytuacji, bo występ mógł zakończyć hat-trickiem.

Przemysław Frankowski - 4: Dał dobrą zmianę i zaliczył asystę przy golu Dmytro Chomczenowskiego.

Dmytro Chomczenowskyj - 4: Grał tylko kilka minut, ale zdążył się pokazać - strzelił ładnego gola na 2:0.