Jak budować? Decyzja należy do mieszkańców powiatu wąbrzeskiego

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kalinowska
Alicja Kalinowska

Jak budować? Decyzja należy do mieszkańców powiatu wąbrzeskiego

Alicja Kalinowska

Ścieżki i chodniki wzdłuż drogi 548 powstawać będą fragmentami.

Budowa tras dla rowerów i pieszych będzie jednym z tematów poruszanych podczas jutrzejszego spotkania w urzędzie gminy. Udział w nim wziąć mogą wszyscy mieszkańcy.

Remont drogi wojewódzkiej Wąbrzeźno-Stolno to od lat gorący temat. Na jego przeprowadzenie czekają mieszkańcy i przedsiębiorcy. To, aby drogą bez problemu mogły jeździć samochody ciężarowe, jest jednym z warunków, aby w Płużnickim Parku Inwestycyjnym pojawiły się poważne firmy, bo teraz nie ma do niego dobrego dojazdu.

Droga ta ma być remontowana, ale zarząd dróg wojewódzkich podjął decyzję, że nie powstaną przy niej chodniki i ścieżki rowerowe.

Ich budowa będzie możliwa pod warunkiem, że samorząd sfinansuje 70 procent kosztów inwestycji. To oznacza, że Płużnica z kasy gminy musiałby wyłożyć ponad 1,6 mln zł za wybudowanie ponad 7-kilometrowego odcinka chodnika i ścieżki. - Musielibyśmy wykonać tę inwestycję kosztem innych. Dlatego chcemy wybudować tylko niektóre fragmenty ścieżki - mówi Marcin Skonieczka, wójt gminy Płużnica.

Podczas spotkania, które rozpocznie się jutro o g. 14 mieszkańcy zdecydują jakie to będą odcinki.

Zaraz po spotkaniu na temat dróg, jutro o godz. 15 przedstawiona zostanie koncepcja budowy przedszkola w Płużnicy. Dyskusji poddana zostanie lokalizacja budynku, projekt zagospodarowania terenu, układ i liczba sal oraz architektura budynku.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.