Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Elżbiety Bieńkowskiej [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Czytaj dalej
Fot. Fot. Lucyna Nenow
Tatiana Szczęch

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Elżbiety Bieńkowskiej [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Tatiana Szczęch

Tatiana Szczęch, stylistka, ocenia stylizację unijnej komisarz Elżbiety Bieńkowskiej.

Jakiś czas temu oceniałam stylizację pani Darii Szczepańskiej obecnej na gali rozdania nagród „Tyski Lider Przedsiębiorczości”. Na tej samej imprezie pojawiła się unijna komisarz Elżbieta Bieńkowska, która stanie się bohaterką mojej dzisiejszej oceny.

Niezmiennie od zawsze twierdzę, że pani Elżbieta zna „swoje” kolory. Oceniam jej stylizację już któryś raz i za każdym razem powtarzam, że dobór barw współgra z chłodnym i stonowanym typem kolorystycznym.

Pani Elżbieta często podkreśla swoją kobiecość sukienkami lub zestawami ze spódnicami. Zakrywanie dekoltu, ramion, nóg jest eleganckie i wskazane - szczególnie na piastowanym wysokim stanowisku urzędniczym. Jednak potrzebna jest równowaga, która pozwoli połączyć zasady kodu ubioru z walorami sylwetki. Przeszkadza mi zbyt płytki dekolt, który optycznie skraca szyję i długość sukienki, która również skraca - tym razem nogi. Skromny i minimalistyczny fason został „przysłonięty” ogromnym wzorem kwiatowym. Wszystko razem mocno zaburzyło proporcje.

Mieszkanie za czytanie

Nasza bohaterka słynie z tego, że nosi dużo dużej biżuterii. Tym razem jednak z tego zrezygnowała. I słusznie w obliczu tak „bogatego” nadruku na tkaninie.

Sukienkę mógł uratować tylko gładki materiał z odpowiednio długim wisiorem.

Brawo za buty. Klasyczna szpilka w mniej klasycznym, pięknym szarym kolorze, który idealnie komponuje się z jasną sukienką. Jeszcze raz powtórzę, pani Elżbieta ma dobre wyczucie kolorystyczne.

Jak widać, sama znajomość pasujących dla nas kolorów nie jest wystarczająca, by dobrze prezentować się przy każdej okazji. Świadomość własnego typu sylwetki oraz poznanie kilku kluczowych zasad ubioru jest różnie ważne. Wszystko to trzeba okrasić szczyptą dobrego stylu i kompozycja będzie idealna.

Moja ocena: 3

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.