Jak uwolnić książkę

Czytaj dalej
Fot. Joanna Leśnicka
Joanna Leśnicka

Jak uwolnić książkę

Joanna Leśnicka

W zeszłym roku Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna zapoczątkowała w Gorzowie Wielkopolskim akcję bookcrossingową.

Bookcrossing to ogólnopolska akcja odbywająca się w ramach Święta Wolnych Książek, które w tym roku obchodziliśmy 13 czerwca.

- Projekt polega dosłownie na “uwalnianiu książki”. A_mówiąc ogólnie chodzi o to, żeby w jakimś miejscu publicznym udostępnić półkę, na którą można przynosić książki - mówiła pani Marta Bejnar-Bejnarowicz, radna miasta, która wspiera akcję. - Oczywiście książki leżą tam po to, żeby ktoś je wziął, przeczytał, może przekazał kolejnej osobie. Następnie taką książkę odnosi się z powrotem na półkę. O tym często ludzie zapominają, wiele książek znika, ale już nie wraca. Może zdecydujemy się, żeby nakleić kartkę, która będzie informowała o tym, że książki są do zwrotu - śmieje się pani Marta.

Co o projekcie mówią mieszkańcy Gorzowa?

- Nie słyszałam wcześniej o takiej akcji. Bardzo dobrze, że coś takiego ktoś wymyślił. Jeżeli książki się udostępnia i to służy jakiemuś dobremu celowi, edukacji jak najbardziej - mówiła pani Anita, emerytka z Gorzowa, która przy Parku 111 zajmuje się promowaniem darmowych czasopism teologicznych. - Dużo jest książek dobrych, wartościowych, ale dużo jest też takich, które nic dobrego nie przynoszą - dodaje.

Jeśli nie masz co zrobić z zalegającymi na pólkach książkami, organizatorzy akcji zachęcają, by zasilić zasoby półki znajdującej się na przystanku autobusowym Arsenał.

Joanna Leśnicka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.