Jak zmieniała się przez lata łódzka Manufaktura?

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Dziennika Łódzkiego
Anna Gronczewska

Jak zmieniała się przez lata łódzka Manufaktura?

Anna Gronczewska

Manufaktura to dziś wizytówka Łodzi. Odwiedzają ją nie tylko tysiące łodzian, ale też mieszkańcy regionu i cudzoziemcy. W najbliższych miesiącach czeka ją wielki remont. Co to oznacza?

Przebudowany zostanie główny budynek Manufaktury z galerią handlową. Otrzyma nową elewację od strony rynku. Zmieniona zostanie też część restauracyjna. Zamontowany zostanie tam szklany dach. Remont sprawi, że powiększy się przestrzeń handlowa. Przedstawiciele firmy Union Investment Real Estate (właściciela obiektu) i Apsysu Polska (zarządcy centrum), przygotowywali się do remontu od kilku lat. Projekt zmian poprzedziły kilkuetapowe badania opinii i upodobań klientów.
Justyna Kowalewska, rzeczniczka Manufaktury, zapewnia, że prace remontowe nie będą utrudnieniem dla gości i klientów galerii.

- Drobne prace instalacyjne prowadzone będą w dzień, a pozostałe nocami i w niedziele niehandlowe, żeby goście Manufaktury nie odczuli niedogodności z powodu remontu - mówi Justyna Kowalewska. - Jest to inwestycja wyjątkowa pod wieloma względami. Poprzedziły ją specjalistyczne badania konsumenckie dotyczące aktualnych preferencji gości. To na ich podstawie zaplanowano zmiany w aranżacji przestrzeni, zgodnie z obowiązującymi światowymi trendami. Manufaktura została otwarta 13 lat temu. Przez wiele lat spełniała wymagania i oczekiwania odwiedzających ją osób. Ale świat nie stoi w miejscu, zmieniają się sposoby spędzania wolnego czasu, robienia zakupów i relaksu z bliskimi. Manufaktura będzie, jak to było dotychczas, nadążać za tymi zmianami i nowymi oczekiwaniami klientów - dodaje Justyna Kowalewska.

Anna Gronczewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.