Hanka Sowińska

Jak żyć po przeszczepieniu?

Pacjenci po transplantacjach mówią, że dla nich „śmiertelnym niebezpieczeństwem” stały się drożejące co dwa miesiące  (w takim cyklu ukazują się listy Fot. archiwum Polska Press Pacjenci po transplantacjach mówią, że dla nich „śmiertelnym niebezpieczeństwem” stały się drożejące co dwa miesiące (w takim cyklu ukazują się listy refundacyjne) oryginalne leki immunosupresyjne.
Hanka Sowińska

To pytanie zadają ministrowi zdrowia setki pacjentów, którzy dostali drugie życie. Po podwyżkach cen leków immunosupresyjnych mają kłopoty finansowe.

- Jak wezmę lek generyczny i moja przeszczepiona nerka przestanie działać, to w ostateczności wrócę na dializy. Ale co zrobią pacjenci, którzy otrzymali nowe serce? W przypadku odrzucenia narządu idą do piachu! - tak podczas jednego z protestów pod gmachem ministerstwa zdrowia mówił pacjent z przeszczepioną nerką.

Oburzenie pacjentów, spowodowane drastycznymi podwyżkami cen oryginalnych leków immunosupresyjnych (zapobiegają odrzuceniu przeszczepionego organu) jest ogromne.  

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Hanka Sowińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.