Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jakub Korolczuk. W Białymstoku i na Podlasiu szepty słychać po zmroku. Nie tylko Kruka

Czytaj dalej
Fot. Olaf Tryzna/CANAL+
Jerzy Doroszkiewicz

Jakub Korolczuk. W Białymstoku i na Podlasiu szepty słychać po zmroku. Nie tylko Kruka

Jerzy Doroszkiewicz

Bardzo lubię wracać do Białegostoku, bo naprawdę przeżyłem tu wspaniałe lata swojego życia - mówi Jakub Korolczuk. W Białymstoku i okolicy osadził akcję przebojowego serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”.

Jakim miejscem jest Podlaskie w serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”?

„Kruk” jest mrocznym thrillerem, jest też kryminałem i dramatem i poruszam się w ramach tych gatunków. Zbudowane przeze mnie tło nosi ich cechy. Dlatego Podlasie jest ponure, sporo pojawiających się w serialu postaci ma dużo za paznokciami, nie zawsze w życiu dokonywały pozytywnych wyborów i na nich budowałem scenariusz. Chciałem zbudować świat, który będzie pasował do gatunku.

W pana serialu pojawi się szeptucha?

Tak. Pracując nad „Krukiem” starałem się opowiedzieć uniwersalną historię, ale lubię też oglądać i sam tworzyć opowieści mocno osadzone lokalnie. Nie chcę, żeby postaci fruwały w nie do końca określonej przestrzeni albo działy się w miejscach, które wszyscy dobrze znamy, i w których nie ma już nic ciekawego do pokazania. Chciałem pokazać tę samą historię w przestrzeni intrygującej dla wszystkich mieszkających poza Podlasiem. Szeptucha jest postacią zupełnie wyjątkową i jej pojawienie się w historii ma ogromny wpływ na atmosferę.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in.:

 • Białystok i okolica może być miejscem na pokazanie ciężkiej przeszłości miasta?
 • Pan jest z „Piasta - centrum miasta” skoro chodził do SP 19?
 • Pan pracuje w Warszawie - jakim miastem jest Białystok, kiedy się do niego wraca po wielu latach?
Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Jerzy Doroszkiewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.