Jan Dobrzyński w stanie partyjnego zawieszenia. Kim był w podlaskiej polityce na przestrzeni lat?

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Tomasz Maleta

Jan Dobrzyński w stanie partyjnego zawieszenia. Kim był w podlaskiej polityce na przestrzeni lat?

Tomasz Maleta

Do polityki Jan Dobrzyński trafił ponad dwie dekady temu z białostockiego Instalu. To przyjaźń z Krzysztofem Jurgielem wyniosła go na szczyty. Czy jednak jest to teraz wystarczające alibi, by upadek na dworcu centralnym miał tylko wymiar zdrowotny?

1.Radny. Jan Dobrzyński, rocznik 1958 urodzony w Knyszynie, żona Barbara jest księgową w schronisku dla zwierząt, ma córkę Paulinę i syna Pawła. Zainteresowania - numizmatyka. W wolnych chwilach gra z sąsiadem w szachy - to pierwsza notka o Janie Dobrzyńskim, która pojawiła się po wyborach samorządowych 1998 roku, po tym jak został radnym z listy AWS-Jedność-Dobro Wspólne. Trafił do Zarządu Miasta, któremu przewodniczył Ryszard Tur.

Po incydencie w centrum Warszawy Jan Dobrzyński jest w stanie partyjnego zawieszenia. W podlaskiej polityce obecny od ponad dwóch dekad.

Pozostało jeszcze 96% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.