Jan Sidoruk otworzy 20 wernisaż

Czytaj dalej
Torun Zewnetrzny

Jan Sidoruk otworzy 20 wernisaż

Torun Zewnetrzny

Jan Sidoruk malarstwa uczył się na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Tworzy od 10 lat. Dziś otworzy swoją 20 wystawę

Urodziłem się z dużym zaufaniem do ludzi. Pracowałem aby lepiej szyć, teraz maluję aby piękniej żyć - przyznaje Jan Sidoruk z Białegostoku, który już na emeryturze odkrył w sobie nową pasję - malarstwo.

Pierwsze kroki w tej dziedzinie stawiał w sekcji malarskiej „Pędzel” Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku. Maluje już od 10 lat. W tym czasie prezentował swoje prace na wystawach w Białymstoku oraz na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Katowicach. Największy sukces odniósł w 2010 roku. Wówczas jego obraz „Pałac Hasbacha” przedstawiający zabytkowy budynek na Dojlidach w Białymstoku zdobył I miejsce na Juwenaliach Trzeciego Wieku w Warszawie. Jury wyróżniło tę właśnie pracę spośród 120 nadesłanych.

- W moich obrazach najważniejszy jest kolor, a właściwie energia, którą wkładam w ten obraz - przyznaje malarz. - Za pomocą koloru i kształtu wyrażam swoje uczucia do ludzi i świata.

Dziś, z okazji jubileuszu dziesięciolecia pracy artystycznej, będzie przeżywał kolejny jubileusz - 20. wernisaż prezentujący jego twórczość. Jan Sidoruk zaprezentuje swoje najciekawsze obrazy. - Malarstwo jest jedną z najważniejszych zabaw w moim życiu. W tej grze nie ma reguł, ale jest mój styl. Moja rzeczywistość składa się z kadrów, wyobraźni i emocji, jakie dzieją się w człowieku i otaczającym go świecie - mówi Jan Sidoruk.

Na wernisaż zaprasza dziś o godz. 17.30 do Centrum Kultury Prawosławnej. Wstęp wolny.

Torun Zewnetrzny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.