Janusz Korwin-Mikke rezygnuje z mandatu europosła. Opuszcza Brukselę i wraca do kraju

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski /Polska Press
JP

Janusz Korwin-Mikke rezygnuje z mandatu europosła. Opuszcza Brukselę i wraca do kraju

JP

Janusz Korwin-Mikke rezygnuje z mandatu europosła, żeby wrócić do polityki w kraju. Jego miejsce w europarlamencie zajmie Dobromir Sośnierz, syn Andrzeja Sośnierza, posła PiS, byłego szefa NFZ. Janusz Korwin-Mikke o swojej decyzji poinformował na Facebooku.

Janusz Korwin-Mikke rezygnuje z mandatu europosła

- Wracam do polskiej polityki! W Brukseli marnowałem potworną ilość czasu, a ja chcę go wykorzystać jak najlepiej, bo w Polsce dzieje się bardzo źle - powiedział podczas konferencji prasowej Janusz Korwin-Mikke, lider partii Wolność, eurodeputowany okręgu śląskiego.

Przyznał się, że w Brukseli czuje się jak na wygnaniu. - Człowiek, który jest w Brukseli nie jest w Polsce szanowany, i słusznie zresztą, nikt się z kimś takim nie liczy. Znacznie ważniejsi są ludzie, którzy działają w kraju - powiedział.

Z końcem stycznia wyruszy w trasę po Polsce, na początek zaplanował spotkania z mieszkańcami w czterech gminach w północno-zachodniej części kraju.

Swój wpis na Facebooku, w którym poinformował o decyzji, zakończył tradycyjnym "Unia Europejska powinna zostać zniszczona"

Miejsce Korwin-Mikkego w europarlamencie zajmie Dobromir Sośnierz, który kandydował w wyborach do PE ze śląskiej listy Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke i uzyskał drugi wynik na liście. Dobromir Sośnierz jest synem Andrzeja Sośnierza, posła PiS, byłego szefa NFZ.

Janusz Korwin-Mikke o zmianach w sądownictwie

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Horoskop 2018 dla wszystkich znaków zodiaku wróżki z Katowic ZOBACZ

MISS STUDNIÓWKI 2018 Zobacz zdjęcia królowych balów maturalnych

Czy dostałbyś się do pracy w policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT

Rejestr pedofili i gwałcicieli z woj. śląskiego AKTUALNE NAZWISKA I ZDJĘCIA

JP

Komentarze

6
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

siła spokoju

he he he

to prawda

co do UE - JKM ma rację - The game is over,
unijny twór Europy leży na dnie światowej sadzawki i dalej zapada się w muł totalnego rozkładu bez wartości moralnych,
dzięki polskim euro zdrajcom, zaprzańcom i euro lewicowej hołocie od manifestu Spinellego, człowiek, który jest w Brukseli nie jest w Polsce szanowany.

No to może JKM PO-może PiS obalić.

Dostał rozkaz do powrotu, to wraca. Prikaz to prikaz. Trzeba wykonać.

x

i kompromitowania Polski.

łodzianin

Jeden mniej do ośmieszania nas. Ten facet jest skompromitowany idiotycznymi wypowiedziami i chrapaniem podczas obrad. Ze względu na zaawansowany wiek powinien raczej zająć się raczej sfatygowanym zdrowiem, zwłaszcza psychicznym.

które to przyniosły JKM klawe życie

I jakby na JKM nie patrzeć, mam na uwadze przyjaźnie, to jednak polityka z myśli JKM, ta polska jak zagraniczna, wniosły ogółowi znikomy pożytek. Natomiast już osobisty bardzo zgrabny i opłacający.

Tak, JKM ma rację, że zboczenie PiS-u z własnego toru na pytajno-przeciwstawny, jest i tą złą sprawą. Jednak i sterczenie Kukiz15 - na rekolekcjach u JKM i w studio w-skiej naczelnej blond od „Kropki nad i” - jest również całkiem bezproduktywne, i znaczy dla ogółu społeczeństwa.

Mr JKM odpocząć, lud europejski już zmądrzał. I stąd, już mało kto i w Polsce uwierzy w te tak kosmiczne myśli JKM. Natomiast UE ma istnieć, ale dla Unii narodów, czyli bez komisarzy i innych nawiedzonych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.