Tomasz Mikulicz

Jaz-Bud chce budować 50-metrowy blok. Jest już zgoda radnych

Blok stojący tuż przy rondzie ma mieć aż 50 metrów, czyli 16 kondygnacji. Być może przebije wysokością najwyższy budynek mieszkalny w mieście, czyli Fot. wizualizacje Blok stojący tuż przy rondzie ma mieć aż 50 metrów, czyli 16 kondygnacji. Być może przebije wysokością najwyższy budynek mieszkalny w mieście, czyli słynną „maczugę” przy ul. Żelaznej 36.
Tomasz Mikulicz

Jaz-Bud chce wybudować 16-kondygnacyjny budynek na terenie dawnego targowiska u zbiegu ulic Antoniukowskiej i Wierzbowej. Będzie jednak musiał zapewnić więcej miejsc parkingowych niż planował

Mam wrażenie, że część radnych PiS ruszyło sumienie. Cieszę się, że tak się stało - mówił w kuluarach Maciej Biernacki z PO.

Na ostatniej sesji ostro sprzeciwiał się zmianie planu miejscowego na Antoniuku. U zbiegu ul. Wierzbowej i Antoniukowskiej, w miejscu dawnego targowiska, Jaz-Bud chce wybudować 50-metrowy blok (w części od strony ronda). To aż 16 kondygnacji. Na taką wysokość zgadzają się miejscy urbaniści, bo byłaby to forma ugody.

W dalszej części artykułu:

 • Dowiesz się jakie były poczatkowe plany dewelopera
 • Przeczytasz o tym, dlaczego radni zdecydowali się na wyższy współczynnik parkingowy w tym miejscu
 • Dowiesz się, dlaczego zdaniem dewelopera, działka straciła na wartości
Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.