Małgorzata Pieczyńska

Jazda stąd z tym piwem! Pojazdy komunikacji publicznej to nie bar!

W nowoczesnych tramwajach oraz autobusach, obsługiwanych przez MZK, są już siedzenia z tapicerki, zwykle gruntownie czyści się je dwa razy w roku Fot. Dariusz Bloch W nowoczesnych tramwajach oraz autobusach, obsługiwanych przez MZK, są już siedzenia z tapicerki, zwykle gruntownie czyści się je dwa razy w roku
Małgorzata Pieczyńska

O tym, jak powinien zachować się pasażer w tramwaju lub autobusie, mówi regulamin przewozu, ale niewielu go czyta. Czytelnicy skarżą się, że pasażerowie raczący się trunkami w pojazdach komunikacji publicznej, to przykra norma. Co z tym zrobić?

- Często podróżuję tramwajami i autobusami - mówi pan Piotr z Wyżyn. - Płacę za bilet, więc wymagam. Tymczasem ostatnio komfort jazdy psują mi osoby, które bez skrępowania spożywają w pojazdach alkohol. Brzęk otwieranych puszek czy kapsli jest na porządku dziennych. Coś trzeba z tym zrobić!

Przymusowe pranie

Podobnego zdania jest pani Maria z Kapuścisk. - W minioną sobotę wsiadłam na rondzie Toruńskim do tramwaju linii nr 8. Było sporo ludzi i tylko jedno wolne miejsce, a że miałam zakupy, więc usiadłam - mówi. - I wtedy spotkała mnie niemiła niespodzianka, bo okazało się, że jakiś delikwent rozlał na plastikowym siedzeniu piwo, czego nie zauważyłam. Efekt był taki, że w domu miałam przymusowe pranie. Skoro w większości tramwajów i autobusów jest system informacji pasażerskiej, to może warto co jakiś czas dawać komunikaty głosowe przypominające o tym, że nie wolno pić alkoholu w środkach komunikacji miejskiej.

w dalszej części artyukułu:

 • dlaczego w pojazdach komunikacji miejskiej w Bydgoszcy nie można informować pasażerów o zakazie spożywania alkoholu?
 • realia podróżowania tramwajami i autobusami, czyli jak paskudzą w pojazdach niechlujni pasażerowie
 • co grozi za picie alkoholu w pojazdach komunikacji publicznej
Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Bydgoszczanka

Również uważam, że takie zachowanie należy potępiać i reagować. Druga "moda" to pasażerowie jadący do pracy w ciuchach roboczych. Zazwyczaj są to budowlańcy jadący w autobusach i tramwajach w brudnej odzieży roboczej. Jeszcze kilka lat temu takie zjawisko było nie do pomyślenia. Teraz zaczyna być to normą.

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.