Jeden procent może pozostać nad Brdą [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Milena [email protected]

Jeden procent może pozostać nad Brdą [zdjęcia]

Milena [email protected]

Prezydent i Rada Działalności Pożytku Publicznego zachęcają do przekazania 1 % podatku dochodowego na rzecz bydgoskich organizacji.

W czwartek (18 lutego) w południe przed ratuszem zebrali się wolontariusze z bydgoskich szkół i ich opiekunowie. Przynieśli kartki z napisem „1%”, by skłonić mieszkańców do przekazania procenta z podatku dochodowego na lokalne organizacje pożytku publicznego.

- Procent z podatku to niewiele dla rozliczających się z fiskusem, a dla każdej organizacji w naszym mieście to wielka pomoc - mówi Przemysław Biegański, organizator akcji.

- Dzięki temu mamy szansę wspomagać ponad siedemdziesiąt takich bydgoskich stowarzyszeń, jak na przykład fordoński „Wiatrak” - dodaje Biegański.

Sekretarz Stowarzyszenia Amazonek „Łuczniczka” Lidia Gajewska tłumaczy: - Trzeba pomagać. My zajmujemy się propagowaniem tego pomysłu ze względu na pacjentki Centrum Onkologii w Bydgoszczy, którymi się opiekujemy.

- To bardzo szczytny cel. Zostawmy jeden procent swojego podatku w naszym mieście, na rzecz organizacji pozarządowych! - apeluje Lidia Gajewska.

Zgromadzona przed ratuszem młodzież zgodnie twierdziła, że tego typu happeningi są potrzebne. - Chcemy, by ludzie zdawali sobie sprawę w jak prosty i nieproblemowy sposób można pomagać innym - podkreślała jedna z młodych wolontariuszek

Happening to inauguracja akcji, która planowo ma potrwać do końca kwietnia.

Autor: Milena Andrzejewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.