Jedni będą maszerować, inni biegać. 100 lat niepodległości raczej nas nie zjednoczy

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Marta Gawina

Jedni będą maszerować, inni biegać. 100 lat niepodległości raczej nas nie zjednoczy

Marta Gawina

Tę wielką rocznicę świętować chcą prawie wszyscy, ale niekoniecznie razem. Organizacje prawicowe zapraszają na marsz, zaś miasto do biegania i na film. Są też tacy, dla których patriotyzm to nie obchody, tylko codzienność.

Od Romana Dmowskiego do Józefa Piłsudskiego będą maszerować 10 listopada uczestnicy Białostockiego Marszu Niepodległości. Przygotowują go organizacje prawicowe i patriotyczne w tym Młodzież Wszechpolska i Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej. Zaproszeni są wszyscy.

- Trasa marszu nie jest przypadkowa.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in.:

 • Czy białostocki marsz zjednoczy wszystkich białostoczan, niezależnie od poglądów? To mało prawdopodobne, bo impreza już dzieli.
 • Opinie na ten temat m.in. dr Katarzyny Sztop-Rutkowskiej i Dariusza Piontkowskiego.
Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekleZamiast dawać dodatkowy wolny dzień i wprowadzać zamieszanie, utrudnienia, że o stratach przedsiębiorstw nie wspomnę, to może lepiej byłoby w tej szczególnej dacie WSPÓLNIE, ramię w ramię : PIS'iory z PO'wcami, PSL'owcami, Kukizami, SLD'owcami i wszystkimi innymi - bez podziałów i animozji, ataków i oskarżeń, wytykań błędów i pretensji obchodzić ten szczególny dzień. Przecież taka data jest raz na 100 lat ! ZJEDNOCZMY SIĘ, chociaż raz ! Marzy mi się, że Prezydent zaprosi głowy przynajmniej państw europejskich oraz ważnych sojuszników spoza i razem będziemy hucznie i uroczyście obchodzić to niezwykle ważne dla nas WSZYSTKICH święto. A tutaj niestety prezydent ma ważniejsze sprawy (ciekaw jestem co może być w tym czasie ważniejsze) i będzie nieobecny, jak zwykle każde ugrupowanie polityczne będzie sobie świętować oddzielnie i jak znam życie, to nie obejdzie się bez wzajemnych uszczypliwości, ataków i wytykania błędów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.