Jerzy Maksymiuk świętował urodziny

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Torun Zewnetrzny

Jerzy Maksymiuk świętował urodziny

Torun Zewnetrzny

Jerzy Maksymiuk od kilku lat jest honorowym dyrektorem artystycznym Opery i Filharmonii Podlaskiej. Tu także świętował swoje 80. urodziny.

Z najwyższym szacunkiem i uznaniem myślę o pana twórczości i ogromie dokonań, które zmieniły oblicze muzyki współczesnej i zmieniają je wciąż w XXI wieku - w piątkowy wieczór mówił do Jerzego Maksymiuka, Damian Tanajewski, dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej.

To instytucja szczególnie bliska sercu wybitnego kompozytora i cenionego dyrygenta. To właśnie naszym filharmonikom Jerzy Maksymiuk nierzadko powierzał prawykonania swoich dzieł. Tu także świętował jubileusz 80-lecia swoich urodzin.

Z okazji tego jubileuszu od opery Jerzy Maksymiuk odebrał specjalny grawerton, a od marszałka Jerzego Leszczyńskiego - Odznakę Honorową Zasłużonego dla Województwa Podlaskiego za całokształt dokonań w dziedzinie twórczości artystycznej. Następnie maestro powadził specjalny koncert, na którym zabrzmiała m.in. „Vers per archi” jubilata. Partię solową wykonała jedna z najbardziej znanych pianistek europejskich Katya Apekisheva. Publiczność dostojnemu jubilatowi odśpiewała tradycyjne „Sto lat” i nagrodziła owacjami na stojąco.

Torun Zewnetrzny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.