Jest tablica, bieganie i marsz przez miasto

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria [email protected]

Jest tablica, bieganie i marsz przez miasto

Maria [email protected]

Nawet jeśli nic wam nie mówi hasło żołnierze wyklęci, to w tym roku macie szansę dowiedzieć się o nich czegoś więcej.

W ten weekend i w przyszłym tygodniu będzie się dużo mówiło o niepodległościowym podziemiu i żołnierzach, którzy w „wolnej” Polsce zamiast laurów za walkę z Niemcami dostawali kulę w łeb. Dziś o godz. 10 na cmentarzu komunalnym uroczystości związane z poświęceniem okolicznościowej tablicy w hołdzie niezłomnym. Ufundowało ją stowarzyszenie Fanatycy z Grodu Tura, czyli kibice „Chojniczanki”. O godz. 11.30 w auli Zespołu Szkół Katolickich spotkanie z dwoma żołnierzami Armii Krajowej. Wstęp wolny.

Kibice zapraszają również w niedzielę na bieganie. Uczestniczą bowiem w ogólnopolskiej akcji „Tropem wilczym”. Ich bieg rozpocznie się o godzinie 12, trasa - o długości 10 km - wiedzie z Małych Swornegaci do Charzyków, ale jest też specjalny dystans na odcinku 1963 m.

Z kolei stowarzyszenie „Arcana Historii” organizuje w przyszłą sobotę o godz. 14 marsz ulicami centrum. To druga taka inicjatywa w historii miasta. Po marszu spotkanie w podziemiach kościoła gimnazjalnego, gdzie będzie mowa o tragicznej historii żołnierzy wyklętych.

Chojniczanie mogą wziąć udział we wszystkich tych wydarzeniach. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.