Jest takie miejsce w Świdnicy, gdzie mieszkańcy czują rodzinną atmosferę. To dom dziennego pobytu dla seniorów. Są jeszcze wolne miejsca?

Czytaj dalej
Fot. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy
Natalia Dyjas-Szatkowska

Jest takie miejsce w Świdnicy, gdzie mieszkańcy czują rodzinną atmosferę. To dom dziennego pobytu dla seniorów. Są jeszcze wolne miejsca?

Natalia Dyjas-Szatkowska

Dom Dziennego Pobytu Senior Plus w Świdnicy został oficjalnie otwarty na początku czerwca tego roku. I już stał się drugim domem dla kilkunastu starszych mieszkańców gminy. Czy można się jeszcze do niego zapisać?

Urząd Gminy w Świdnicy informuje, że są jeszcze ostatnie wolne miejsca w Domu Dziennego Pobytu Senior Plus, który działa w Świdnicy przy ul. Długiej.

O tym miejscu pisaliśmy już na naszych łamach.

Są plany, by w gminie powstał dom dziennego pobytu dla seniorów. Gdzie działałaby taka placówka?

Dom zaczął działać na początku czerwca tego roku. I wciąż się tutaj coś dzieje.

Seniorzy są dowożeni do tego miejsca w Świdnicy, jedzą tu obiad, mają zajęcia...

- Pensjonariusze mają zapewniony dojazd, obiad dwudaniowy, bardzo dobrą opiekę wyspecjalizowanej kadry oraz szereg zajęć z terapii zajęciowej - wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Gminy w Świdnicy.

Jak to dawniej bywało, czyli seniorzy wspominają swoje dzieciństwo:

Codziennie starsi mieszkańcy korzystają z gimnastyki grupowej. Mało? Do ich dyspozycji jest też ogród. Tutaj można się zrelaksować, poczytać, ale też poćwiczyć.

W ciągu dnia nie brakuje także działań plastycznych.

- Seniorzy relaksują się też przy muzyce i kolorowankach antystresowych, ćwiczą pamięć i rozwijają procesy poznawcze poprzez zgadywanki, krzyżówki, kalambury, itp. - słyszymy jeszcze w Urzędzie Gminy w Świdnicy. - W Domu Dziennego Pobytu odbyły się także pogadanki na temat zdrowego odżywiania oraz hodowli roślin ogrodowych, seniorzy suszyli zioła ogrodowe na herbatki.

Ile osób może na co dzień korzystać z oferty Domu Dziennego Pobytu w gminie Świdnica?

Placówka jest przygotowana na przyjęcie 15 seniorów. Obecnie zostały ostatnie miejsca (warto pytać na bieżąco, bo sytuacja jest bardzo dynamiczna!).

Osoby zainteresowane pobytem w Domu Dziennego Pobytu Senior Plus w Świdnicy proszone są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świdnicy:

Jakie kryteria trzeba spełnić, by zostać podopiecznym placówki w Świdnicy?

Podstawowe kryteria, które trzeba spełnić, aby zostać przyjętym, to wiek powyżej 60 lat, niepełnosprawność, potrzeba wsparcia i opieki oraz zamieszkanie na terenie gminy Świdnica.

Zadanie jest realizowane w ramach Programu Wieloletniego Senior Plus.

Zobacz też: Drzewa, przystanki a nawet ławki w Nowogrodzie Bobrzańskim ubrane w szydełkowe dzieła. To sprawka trzech zdolnych mieszkanek

Natalia Dyjas-Szatkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.