Jeżeli Legia chce świętować mistrzostwo, musi pokonać Lechię

Czytaj dalej
Fot. Karolin Misztal
Tomasz [email protected]

Jeżeli Legia chce świętować mistrzostwo, musi pokonać Lechię

Tomasz [email protected]

Legia Warszawa kończy w tym roku 100 lat działalności. Marzeniem Jubilata jest hat-trick: zdobycie mistrzostwa kraju, Pucharu Polski i Superpucharu.

Jedno trofeum - Puchar Polski już zdobi klubową galerię. Pozostałe dwa są na wyciągnięcie ręki.

Dziś drużynę ze stolicy czeka arcytrudny mecz w delegacji. Na PGE Arena w Gdańsku zmierzy się z Lechią, zespołem kompletnie odmienionym po zmianie trenera - Jerzego Brzęczka na Piotra Nowaka. Drużyna Stanisława Czerczesowa w ostatnim meczu pokazała wielką siłę. W takiej dyspozycji sięgnięcie po mistrzowską koronę nie powinno stanowić problemu.

A może biało-zieloni pomogą Piastowi? Wydaje się, że drużynie z Gliwic będzie trudno podnieść się z kolan po „łomocie” na Łazienkowskiej. Tym bardziej, że rywalem „Piastunek” będzie chorzowski Ruch, niechętnie oddający punkty rywalom na boisku przy ul. Cichej.

Adam Nawałka, selekcjoner biało-czerwonej drużyny, w najbliższy czwartek ogłosi nazwiska 28 zawodników, którzy uczestniczyć będą w dwóch zgrupowaniach: wypoczynkowym w Juracie oraz przygotowawczym w Arłamowie. Natomiast 31 maja na specjalnej konferencji szkoleniowiec ogłosi listę 23 wybrańców na finały Euro we Francji.

Autor: Tomasz Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.