Jeziora kuszą, trzeba je mieć więc na oku

Czytaj dalej
Fot. KPP Świebodzin
Alicja Kucharska

Jeziora kuszą, trzeba je mieć więc na oku

Alicja Kucharska

Mimo że wakacje na półmetku, funkcjonariusze świebodzińskiej policji nie ustają z kontrolami miejsc letniego wypoczynku. Prowadzą też spotkania profilaktyczne.

Od początku wakacji świebodzińscy policjanci skontrolowali już 28 miejsc letniego wypoczynku. A region może pochwalić się pięknymi jeziorami i zalesionymi terenami jak żaden inny. To przyciąga turystów i oznacza okres wzmożonej pracy wśród policjantów.

- Urokliwa przyroda i piękne jeziora w powiecie świebodzińskim powodują, że każdego roku wielu młodych ludzi przyjeżdża tu na letni wypoczynek. Już od początku lipca funkcjonują obozy harcerskie . Nad bezpieczeństwem ich uczestników czuwa także policja - wyjaśnia st. asp. Łukasz Szymański, oficer prasowy KPP w Świebodzinie, który zaznacza, że działania policjantów nie ograniczają się jedynie do kontroli.

- Funkcjonariusze policji, poprzez różne spotkania, chcą uczulić młodych ludzi na różnego rodzaju zagrożenia. W tym celu organizowane są zajęcia profilaktyczne, pogadanki czy zabawy, które zachęcają do bezpiecznych zachowań - dodaje.

Ostatnia kontrola odbyła się we wtorek w Niesulicach, gdzie odwiedzono uczestników obozu harcerskiego z hufca ZHP Świdnica. Spotkania ze harcerzami z różnych stron Polski to już tradycja. Lekcja profilaktyki połączona jest z pokazem sprzętu. I tym razem nie zabrakło rozmowy o zasadach bezpieczeństwa. Jak zwykle największym zainteresowanie cieszył się pokaz możliwości wykorzystania policyjnej łodzi.

Dodajmy, że kontrole będą odbywać się do końca letniego sezonu.

Autor: Alicja Kucharska

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.