Agata Sawczenko

Joanna Zabielska-Cieciuch: Dziecko samo w aucie? To brak odpowiedzialności

Joanna Zabielska-Cieciuch: Dziecko samo w aucie? To brak odpowiedzialności
Agata Sawczenko

To można skończyć się nawet śmiercią - przed zostawianiem dziecka w nagrzanym samochodzie przestrzega Joanna Zabielska-Cieciuch, lekarka rodzinna.

W Białymstoku pojawiają się plakaty. Straż miejska przestrzega, by nie zostawiać dzieci w zamkniętych samochodach. Rodziców przestrzega się już kolejny raz. A i tak to na niektórych nie działa...

Byłam przez tydzień nad morzem. I jestem przerażona, co niektórzy rodzice wyprawiają z dziećmi. Poziom braku odpowiedzialności sięga zenitu. A zostawianie dzieci w samochodzie to jest tylko jeden tego aspekt. Ja widziałam dwójkę trzyletnich dzieci wspinających się po wydmie. Nie dość, że to zakazane, to jeszcze niebezpieczne. Do tego rodzice w tym czasie grzebią w komórkach, albo palą papierosy, albo piją piwo. To powszechne na naszych plażach. Poza tym dzieci nie mają czapek na głowach, płaczą, bo potrzebują około 12-13 iść spać. A rodzice mają to za nic!

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Sawczenko

W "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej" zajmuję się przede wszystkim szeroko pojętą ochroną zdrowia. Chętnie podejmuję też tematy społeczne i piszę o ciekawych ludziach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.