Jubilatki usłyszały wiele ciepłych słów i życzenia 200 lat!

Czytaj dalej
Fot. UM Witnica
Anna Rimke

Jubilatki usłyszały wiele ciepłych słów i życzenia 200 lat!

Anna Rimke

Zofia Erdmann, która we wtorek, 22 marca, skończyła 100 lat, uwielbia oglądać sport. Genowefa Sokołowska doczekała się 82 wnuków i prawnuków.

- Długo pracować - z uśmiechem mówi Zofia Erdmann z Gorzowa zapytana o przepis na długie życie. Sama przepracowała 54 lata. - Głównie z młodymi ludźmi i to pewnie też odmładza - uśmiecha się pani Zofia.

We wtorek, 22 marca u jubilatki pojawił się m.in. wojewoda lubuski Władysław Dajczak, a potem jej wychowankowie, dziś już bardzo dorośli ludzie. - Pani Zofia uczyła nas przedmiotów zawodowych i była też wychowawczynią w internacie. To ciepła i serdeczna osoba - wspomina Stanisław Kuryś, który maturę zdawał w 1968 r., w dzisiejszym ekonomiku.

Pani Zofia uczyła w tej szkole, w wydziale łączności, była też opiekunką praktyk na poczcie. Absolwenci wyrażają się o niej bardzo ciepło o niej. - Ale, jak trzeba było, to i pokrzyczałam. Ale przy takiej okazji nie powiem, który z nich był łobuzem - uśmiecha się pani Zofia.

Jubilatka zdradza, że nigdy nie paliła papierosów i nie piła alkoholu. Uwielbiała sport i śpiewanie. Wychowała dwoję dzieci, doczekała się dwoje wnucząt i dwoje prawnucząt. Do dziś lubi oglądać mecze piłki nożnej oraz ręcznej. - Kibicuję też żużlowcom - mówi 100 latka. - A jak trzeba, to ja podpowiadam, co i dlaczego dzieje się na torze - opowiada Stefan Szulc, również nauczyciel, były kolega z pracy Z. Erdmann i jednocześnie jej sąsiad.

Setne urodziny obchodziła z kolei w sobotę Genowefa Sokołowska z Witnicy. Pani Genowefa wychowała dziewięcioro dzieci. Doczekała się 24 wnuków, 44 prawnuków i 14 praprawnuków!

Anna Rimke

Dziennikarz "Gazety Lubuskiej" od 2005 roku, choć z dwiema przerwami. Prywatnie mieszkanka podgorzowskiej Kłodawy. Bliskie są mi szczególnie tematy społeczne, ale nie tylko. Lubię być tam, gdzie coś się dzieje, bo lubię ludzi. Lubię ich słuchać i z nimi rozmawiać. Dzięki temu, każdy dzień mojej pracy jest inny. 


Zajmuję się tematami związanymi z oświatą:Lubię poznawać ciekawych ludzi:A kiedy Ci ludzie mają coś wspólnego ze zwierzętami, to muszę ich poznać:Ale nie tylko przyjemnymi sprawami się zajmuję. Jak trzeba, to jestem też w miejscu tragedii:Portal Naszemiasto.pl


Na czele moich obowiązków jest też portal Gorzów Wielkopolski Naszemiasto.pl


Tu nie tylko piszę, ale też opiekuję się stroną.


 


Gdyby nie praca w redakcji, to...


Trudno powiedzieć... Od najmłodszych lat uwielbiałam pisać i chyba stąd ten pomysł na życie. Ale myślę, że mogłabym też zwyczajnie sobie zwiedzać świat. I tylko od czasu, do czasu napisać o ludziach, których spotkałam na swojej drodze.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.