Jubileusz 70. urodzin pisarza, prof. Stefana Chwina. "Stefan Chwin pokazuje, że warto myśleć osobno" - rozmowa z Jarosławem Zalesińskim

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukało
Rozm. Barbara Szczepuła

Jubileusz 70. urodzin pisarza, prof. Stefana Chwina. "Stefan Chwin pokazuje, że warto myśleć osobno" - rozmowa z Jarosławem Zalesińskim

Rozm. Barbara Szczepuła

Ma gen niezależnego intelektualisty, ale jest w nim też doza przekory - mówi o Stefanie Chwinie Jarosław Zalesiński, poeta i publicysta, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Jubileusz Chwina, czyli laudacja, wykład i siedem niezadanych dotąd pytań

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Jarosław Zalesiński oraz Dyrektor Nadbałtyckiego Centrum Kultury Lawrence Ugwu zapraszają na uroczysty jubileusz 70. urodzin prof. Stefana Chwina. Uroczystość odbędzie się w Dworze Artusa 26 kwietnia, początek o godzinie 18, i będzie miała nietypowy przebieg. Poza zwyczajową laudacją na temat twórczości pisarskiej Stefana Chwina, którą przedstawi prof. Andrzej Zawada, wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim, usłyszymy także ilustrowany wykład o Pięknie, przygotowany przez Jubilata. Bardzo ciekawie zapowiada się ta część spotkania, w której siedmioro dziennikarzy i literaturoznawców, którzy przeprowadzali w przeszłości wywiady ze Stefanem Chwinem, będzie mu zadawać jedno niezadane dotąd pytanie. Przepytującymi Jubilata osobami będą Marek Górlikowski, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Barbara Szczepuła, Robert Walenciak, Maciej Wróblewski, Grzegorz Wysocki i Jarosław Zalesiński.

Muzyczną oprawę zapewni Cappella Gedanensis. Goście uroczystości będą mogli nabyć przygotowane specjalnie na jubileusz wydanie powieści „Hanemann”, z zestawem zdjęć Gdańska, dobranych przez Stefana Chwina.

Dwór Artusa w Gdańsku, ul. Długi Targ 43-44, 26 kwietnia godzina 18. Wstęp wolny.

Stefan Chwin pokazuje, że warto myśleć osobno

Rozmowa z Jarosławem Zalesińskim, poetą i publicystą, dyrektorem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Kiedy poznałeś Stefana Chwina?

Gdy ukazał się „Hanemann”, pracowałem w Radiu Plus. Zaprosiłem autora do studia, bo książka zrobiła na mnie duże wrażenie. Szczególnie poruszył mnie obraz pożaru Gdańska w 1945 roku. Po programie podszedł do mnie didżej, który audycję nagrywał, i zapytał przejęty: - Kto to był? Jan Kochanowski?

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Rozm. Barbara Szczepuła

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

20,00 40,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.